PROGRAMOWANIE DLA DZIECI W MINECRAFT

Nauka programowania w grze Minecraft dla dzieci 8-11 lat.

KURS DLA POCZĄTKUJĄCYCH to misje w Minecraft, podczas których dzieci programują roboty za pomocą obrazkowego języka LUA.

KURS DLA ZAAWANSOWANYCH to nauka tworzenia i wgrywania modów do gry Minecraft oraz programowania tekstowego.

MINECRAFT: MISJA PROGRAMOWANIE (8-11 lat):

Wyruszamy na kosmiczną misję, podczas której nauczymy się programować w obrazkowym kodzie LUA. Stworzymy programy, które będą wykopywać diamenty, budować domy i walczyć z potworami! Niezbędne będzie poznanie podstaw składni i zrozumienie czym są pętle, warunki i zmienne.

Zajęcia przeznaczone dla dzieci, które dobrze umieją czytać i pisać.

Zajęcia prowadzone zarówno w trybie offline (praca z podręcznikiem, wprowadzenie kluczowych zagadnień), jak i w świecie gry (mapy edukacyjne, gra na serwerze). Program dostosowany do potrzeb dzieci, które znają grę Minecraft oraz opanowały podstawy czytania i pisania.

Tu znajdziesz szczegółowy program kursu, a informacje o cenie, miejscu prowadzenia zajęć oraz terminach grup w danym mieście znajdziecie w panelu zapisów poniżej.

MINECRAFT: KOD NA MOD (9-12 lat):

KONTYNUACJA Z UBIEGŁEGO SEMESTRU

Zajęcia dla grupy kontynuującej lub starszych dzieci, które mają za sobą pierwsze doświadczenia z programowaniem (np. w języku Scratch). Podczas warsztatów stworzymy i wgramy własne mody i skiny, nauczymy się korzystać z konsoli poleceń Minecraft oraz poznamy podstawy tekstowego języka LUA i Python. A wszystko to aby stworzyć swój własny świat - mod do gry Minecraft!

Zajęcia przeznaczone dla dzieci, które dobrze znają świat gry i mają opanowane podstawy obsługi komputera.

Każde spotkanie to część offline ćwicząca myślenie algorytmiczne, część kreatywno-programistyczna i wspólna zabawa na serwerze w trybie survival.

Tu znajdziesz szczegółowy program kursu , a informacje o cenie, miejscu prowadzenia zajęć oraz terminach grup w danym mieście znajdziecie w panelu zapisów poniżej.

NIE WIESZ NA JAKI KURS ZAPISAĆ DZIECKO? PRZYJDŹ NA BEZPŁATNE ZAJĘCIA POKAZOWE.

 

Semestr zajęć to 12 cotygodniowych spotkań, które trwają 1,5 godziny każde.

Semestr zimowy trwa od października do stycznia.

Zapisy uruchamiamy 20 sierpnia.

W każdej grupie jest max. 12 uczestników i dwóch trenerów z przygotowanych pedagogicznie i technicznie.

Cena zajęć jest zależna od miasta, w którym je realizujemy - szczegóły w formularzu zapisów na kurs.

Zapisy na zajęcia

Skorzystaj z wyszukiwarki aby odnaleźć kursy MindCloud realizowane w Twoim mieście oraz dzielnicy. W opisie zajęć znajdziesz informacje o ich lokalizacji, godzinach trwania oraz cenie. Po wybraniu kursu i uzupełnieniu danych strona przekieruje Cię do sytemu płatności online. Po otrzymaniu zaliczki wyślemy Ci maila z potwierdzeniem udziału w zajęciach. Zapoznaj się z regulaminem kursu i wzorem umowy dla danego miasta - wpłacając zaliczkę akceptujesz ich treść.

Lokalizacja
Kurs
Dzień tygodnia

Tak jest na warsztatach

Minecraft daje nieograniczone możliwości tworzenia scenariuszy zajęć – ich prowadzenie to prawdziwa satysfakcja.

Minecraft - zajęcia Minecraft - zajęcia
Minecraft zajęcia dla dzieci Minecraft zajęcia dla dzieci
minecraft programowanie minecraft programowanie
minecraft programowanie minecraft programowanie
Mindcloud zajęcia Mindcloud zajęcia
minecraft programowanie minecraft programowanie
nauka programowania dla dzieci nauka programowania dla dzieci
programowanie dla dzieci programowanie dla dzieci
zajęcia dla dzieci z minecraft zajęcia dla dzieci z minecraft
programowanie w minecraft programowanie w minecraft
nauka z minecraft nauka z minecraft
minecraft - programowanie dla dzieci minecraft - programowanie dla dzieci
mindcloud - warsztaty dla dzieci w Warszawie mindcloud - warsztaty dla dzieci w Warszawie

Wprowadzenie do programowania dla dzieci

W Mindcloud dzieci mają okazję poznać gry „od podszewki”. Na naszych zajęciach poznają podstawy programowania, dzięki którym same stają się twórcami gier. Ta fascynująca przygoda jest niejako pretekstem do tego, by dzieci poznały język programowania (obrazkowy kod LUA, Python) i mogły w późniejszym etapie swojej nauki wykorzystać zdobyte umiejętności oraz wiedzę do tworzenia własnych modów i minigier.

Wprowadzenie do programowania dla dzieci rozpoczynamy od kosmicznej przygody, w której pomocnikami uczestników są roboty. Aby był z nich pożytek, dzieci muszą nauczyć się odpowiednio je programować, wykorzystując poznane algorytmy. Dowiadują się, jak wykorzystywać pętle, warunki i zmienne. W drugej części kursu najmłodsi uczą się kontrolwać Minecraft przy pomocy pisanych komend i tworzyć własne dodatki do gry.

Programowanie dla najmłodszych

Nauka programowania dla dzieci okazuje się niezwykłą zabawą i zupełnie nie przypomina mozolnej nauki, jaka często ma miejsce w szkole. Nasi podopieczni z łatwością przyswajają język programowania dla dzieci (obrazkowy LUA, następnie Python), podobnie jak szybko i bez wysiłku uczą się swojego ojczystego języka. Dzieje się tak dlatego, że widzą sens w tym, czego się uczą: od razu mogą sprawdzić i ocenić wyniki swojej pracy.

W MindCloud staramy się, by naturalne zainteresowanie światem, jakie mają dzieci, ukierunkować na doskonalenie umiejętności, bez których we współczesnym świecie trudno byłoby funkcjonować. Uważamy, że zajęcia takie jak informatyka dla dzieci czy programowanie dla dzieci, w najlepszy sposób przygotowują je do życia w świecie, w którym cyfryzacja obejmuje już chyba wszystkie dziedziny.

Masz pytania?
Chcesz zamówić pokaz lub warsztat?

Zapraszamy do kontaktu:

biuro@mindcloud.pl

794 795 202

664 725 074