fbpx

Indywidualne zajęcia z programowania online

indywidualne zajęcia z programowania przez internet

warsztaty online ikona

Zastanawiasz się nad nauką programowania dla swojego dziecka ale nie satysfakcjonują Cię grupowe kursy online?

Na czym polegają indywudualne zajęcia Programowanie Online?

Trener i uczeń spotykają się online (np. Skype) na 50 minut lekcji, podczas której uczą się podstaw programowania w Minecraft lub tworzenia własnych gier. Warsztaty realizujemy wtedy kiedy Tobie jest najwygodniej! Poziom trudności zawsze dostosowujemy do możliwości ucznia. Spotkania online realizujemy w formule 1 na 1 lub jeśli wolisz 1 na 2  – dzięki temu możemy poświęcić maksimum czasu Twojemu dziecku.

Jak uczymy programowania na kursie?

Indywidualne lekcje programowania uczą przez zadania praktyczne i zabawę na bazie materiałów wykorzystywanych w kursach stacjonarnych MindCloud. Trener przerabia z uczniem materiał merytoryczny (ćwiczenia z podręcznika) oraz wspólnie realizują praktyczne wyzwania programistyczne.

Uczymy się korzystając m.in. z blokowego języka LUA, Python, tworząc własne mody, poznając bramki logiczne czy rozwiązując zadania z myślenia algorytymicznego.

Jak przebiegają zajęcia przez internet?

Zajęcia prowadzone są wedle sylabusów kursów stacjonarnych jednak ilość zajęć i ich tempo będzie dostosowane do Twojego dziecka. Dla dobrze spisujących się uczniów mamy przygotowane zadania dodatkowe do pracy własnej między zajęciami.

Aby Twoje dziecko uczestniczyło w zajęciach potrzebuje dostępu do komputera/tabletu/telefonu wyposażonego w mikrofon i słuchawki lub głośniki oraz stabilnego połączenia z internetem.

Dla kogo jest przeznaczony ten kurs?

Dla najmłodszych (dzieci od 7 roku życia) przygotowaliśmy zadania wprowadzające do programowania, z obszaru matematyki i myślenia logicznego.

Zajęcia dla starszych (8-10 lat) to nauka podstaw programowania w języku blokowym (poznajemy m.in. zmienne, warunki, pętle).

Dla dzieci powyżej 10 lat, lub tych które mają już pierwsze doświadczenia z programowaniem za sobą polecamy poziom programowania tekstowego w Minecraft lub naukę tworzenia własnych gier.

PRZYKŁADOWY MATERIAŁ Z KURSU

SPRAWDŹ NAS

Zapisz się na pierwszą darmową lekcję próbną – w 30 minut dowiecie się, czy są to lekcje dla Was! Napisz na biuro@mindcloud.pl aby zarezerwować lekcje próbną!
Regularne spotkanie kosztuje 80 złotych za lekcję. W każdej chwili możesz wypowiedzieć umowę i przerwać zajęcia. Po zapisie ustalamy indywidualnie dzień oraz godzinę spotkań z naszym trenerem.

Zapisy

Realizujemy program kursu zgodnie z naszymi sylabusami podanymi powyżej, ilość spotkań może się jednak finalnie różnić dla każdego ucznia. Możesz zrezygnować z zajęć w każdej chwili – bez konsekwencji finansowych.

DLACZEGO NAUKA PROGRAMOWANIA?

Aby rozwijać predyspozycje dziecka trzeba je odkryć jak najwcześniej.

I chociaż nie każdy przedszkolak zostanie w przyszłości programistą, nauka logicznego myślenia, którą kształtuje kodowanie jest uniwersalną umiejętnością. Tak jak zajęcia z muzyki, plastyki czy języka obcego – warsztaty z programowania od najmłodszych lat kształtują wrażliwość i pozwalają lepiej rozumieć otaczający nas świat. A świat komputerów jest częścią naszej codzienności. Warto aby każdy przedszkolak poznał jej wartościową stronę. Nauka programowania to podobnie jak nauka języka – inwestycja w przyszłość młodego człowieka!

Sądzimy, że najlepszym motywatorem do nauki programowania dla dzieci są pozytywne emocje i satysfakcja ze zdobywania nowych umiejętności, dlatego używamy zabawek edukacyjnych i opracowanych przez nas pomocy dydaktycznych aby kodowanie było łatwe i przyjemne dla najmłodszych.

KIM JESTEŚMY? MISJA EDUKACYJNA MINDCLOUD

Nasz zespół to zarówno pedagodzy, jak i programiści. Zajęcia z programowania dla dzieci w grupach powyżej 6 uczestników prowadzi dwóch trenerów – dbamy o to, aby każdemu dziecku poświęcić maksimum uwagi i pomóc w nauce programowania.

Jesteśmy jedną z największych szkół programowania dla dzieci w Polsce.

MindCloud to wynik naszej fascynacji dydaktyką, nowymi technologiami i innowacjami w edukacji. Programy zajęć tworzy specjalistka metodyczna Minecraft Microsoft dla Edukacji. Warsztaty z programowania dla dzieci MindCloud to autorska i innowacyjna metoda uczenia matematyki i programowania. Wykorzystujemy do tego celu gry i zabawki edukacyjne, są one jednak tylko narzędziami, dzięki któremu uczestnicy mają okazję zmierzyć się z trudnymi, ale jakże emocjonującymi zadaniami kształtującymi intelekt i charakter.

Newsletter

Bądź z nami w kontakcie. Poinformujemy Cię o zapisach na zajęcia i półkolonie, damy znać o ciekawych akcjach edukacyjnych w całej Polsce, wyślemy ciekawe artykuły dotyczące nauki programowania i wychowania cyfrowego.

Administratorem Twoich danych osobowych będzie MINDCLOUD Justyna Płatek, ul. A. German 18, 01-794 Warszawa, NIP: 7393679586. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych znajdziesz w polityce prywatności.

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam zgodę na otrzymywanie na mój adres e-mail informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach związanych z MindCloud. Wiem, że w każdej chwili mogę wycofać zgodę.