fbpx

Indywidualne zajęcia z programowania online

indywidualne zajęcia z programowania przez internet

Podstawy Programowania
warsztaty online ikona

Zastanawiasz się nad nauką programowania dla swojego dziecka ale nie satysfakcjonują Cię grupowe kursy online?

Na czym polegają indywudualne zajęcia Programowanie Online?

Trener i uczeń spotykają się online (np. Skype) na 50 minut lekcji, podczas której uczą się podstaw programowania w Minecraft lub tworzenia własnych gier. Warsztaty realizujemy wtedy kiedy Tobie jest najwygodniej! Poziom trudności zawsze dostosowujemy do możliwości ucznia. Spotkania online realizujemy w formule 1 na 1 lub jeśli wolisz 1 na 2  – dzięki temu możemy poświęcić maksimum czasu Twojemu dziecku.

Jak uczymy programowania na kursie?

Indywidualne lekcje programowania uczą przez zadania praktyczne i zabawę na bazie materiałów wykorzystywanych w kursach stacjonarnych MindCloud. Trener przerabia z uczniem materiał merytoryczny (ćwiczenia z podręcznika) oraz wspólnie realizują praktyczne wyzwania programistyczne.

Uczymy się korzystając m.in. z blokowego języka LUA, Python, tworząc własne mody, poznając bramki logiczne czy rozwiązując zadania z myślenia algorytymicznego.

Jak przebiegają zajęcia przez internet?

Zajęcia prowadzone są wedle sylabusów kursów stacjonarnych jednak ilość zajęć i ich tempo będzie dostosowane do Twojego dziecka. Dla dobrze spisujących się uczniów mamy przygotowane zadania dodatkowe do pracy własnej między zajęciami.

Aby Twoje dziecko uczestniczyło w zajęciach potrzebuje dostępu do komputera/tabletu/telefonu wyposażonego w mikrofon i słuchawki lub głośniki oraz stabilnego połączenia z internetem.

Dla kogo jest przeznaczony ten kurs?

Dla najmłodszych (dzieci od 7 roku życia) przygotowaliśmy zadania wprowadzające do programowania, z obszaru matematyki i myślenia logicznego.

Zajęcia dla starszych (8-10 lat) to nauka podstaw programowania w języku blokowym (poznajemy m.in. zmienne, warunki, pętle).

Dla dzieci powyżej 10 lat, lub tych które mają już pierwsze doświadczenia z programowaniem za sobą polecamy poziom programowania tekstowego w Minecraft lub naukę tworzenia własnych gier.

PRZYKŁADOWY MATERIAŁ Z KURSU

SPRAWDŹ NAS

Zapisz się na pierwszą darmową lekcję próbną – w 30 minut dowiecie się, czy są to lekcje dla Was! Napisz na biuro@mindcloud.pl aby zarezerwować lekcje próbną!
Regularne spotkanie kosztuje 80 złotych za lekcję. W każdej chwili możesz wypowiedzieć umowę i przerwać zajęcia. Po zapisie ustalamy indywidualnie dzień oraz godzinę spotkań z naszym trenerem.

Zapisy

Realizujemy program kursu zgodnie z naszymi sylabusami podanymi powyżej, ilość spotkań może się jednak finalnie różnić dla każdego ucznia. Możesz zrezygnować z zajęć w każdej chwili – bez konsekwencji finansowych.

DLACZEGO NAUKA PROGRAMOWANIA?

Aby rozwijać predyspozycje dziecka trzeba je odkryć jak najwcześniej.

I chociaż nie każdy przedszkolak zostanie w przyszłości programistą, nauka logicznego myślenia, którą kształtuje kodowanie jest uniwersalną umiejętnością. Tak jak zajęcia z muzyki, plastyki czy języka obcego – warsztaty z programowania od najmłodszych lat kształtują wrażliwość i pozwalają lepiej rozumieć otaczający nas świat. A świat komputerów jest częścią naszej codzienności. Warto aby każdy przedszkolak poznał jej wartościową stronę. Nauka programowania to podobnie jak nauka języka – inwestycja w przyszłość młodego człowieka!

Sądzimy, że najlepszym motywatorem do nauki programowania dla dzieci są pozytywne emocje i satysfakcja ze zdobywania nowych umiejętności, dlatego używamy zabawek edukacyjnych i opracowanych przez nas pomocy dydaktycznych aby kodowanie było łatwe i przyjemne dla najmłodszych.

KIM JESTEŚMY? MISJA EDUKACYJNA MINDCLOUD

Nasz zespół to zarówno pedagodzy, jak i programiści. Zajęcia z programowania dla dzieci w grupach powyżej 6 uczestników prowadzi dwóch trenerów – dbamy o to, aby każdemu dziecku poświęcić maksimum uwagi i pomóc w nauce programowania.

Jesteśmy jedną z największych szkół programowania dla dzieci w Polsce.

MindCloud to wynik naszej fascynacji dydaktyką, nowymi technologiami i innowacjami w edukacji. Programy zajęć tworzy specjalistka metodyczna Minecraft Microsoft dla Edukacji. Warsztaty z programowania dla dzieci MindCloud to autorska i innowacyjna metoda uczenia matematyki i programowania. Wykorzystujemy do tego celu gry i zabawki edukacyjne, są one jednak tylko narzędziami, dzięki któremu uczestnicy mają okazję zmierzyć się z trudnymi, ale jakże emocjonującymi zadaniami kształtującymi intelekt i charakter.

Newsletter

Bądź z nami w kontakcie. Poinformujemy Cię o zapisach na zajęcia i półkolonie, damy znać o ciekawych akcjach edukacyjnych w całej Polsce, wyślemy ciekawe artykuły dotyczące nauki programowania i wychowania cyfrowego.

[FM_form id="1"]