fbpx

Mistrzostwa Polski MindCloud

Ogólnopolski konkurs programistyczno-cyfrowy dla uczniów szkoły MindCloud

Pokażcie czego się nauczyliście!

Wspólnie zdobywaliśmy wiedzę i nowe umiejętności. Teraz zapraszamy Was do podjęcia wyzwania i zaprezentowania najciekawszych projektów stworzonych na warsztatach MindCloud.

Konkurs podzielony jest na kategorie wiekowe odpowiadające konkretnym grupom zajęciowym w MindCloud. Dla każdej z nich przygotowaliśmy inne zadania:

– Wstęp do Programowania – uczestnik tworzy pixel art;
– Podstawy programowania – uczestnik tworzy kreatywny tor przeszkód dla robota oraz przedstawia kod do rozwiązania toru przeszkód (kod
musi być zapisany w robocie na początku toru);
– Programowanie dla zaawansowanych – uczestnik tworzy własny mod;
– Game Studio – uczestnik tworzy własną grę;
– Akademia Youtube – uczestnik tworzy własny film;

Finał konkursu to uroczysta Gala Online, podczas której zostanie zaprezentowanych 15 laureatów z całej Polskich. Przewidujemy nagrody rzeczowe dla najlepszych uczniów MindCloud.

kurs programowania dla dzieci

Kiedy i co?

Konkurs trwa od 01.02.2020 roku do 31.05.2020 roku.

Aby wziąć udział w Konkursie należy wysłać formularz zgłoszeniowy: w postaci maila z załączonym plikiem z pracą konkursową na adres biuro@mindcloud.pl bądź przekazać swoją pracę Trenerowi Mindcloud na kanałach Discord zajęć Online. Dokładny opis maila zgłoszeniowego poniżej.

Każdy Uczestnik może zgłosić tylko jedną pracę konkursową.

Dla kogo?

W Konkursie mogą brać udział Uczestnicy w wieku 6-15 lat, którzy są obecnymi klientami MindCloud oraz nie zalegają z płatnościami. Praca konkursowa musi zostać wykonana przez Uczestnika, na którego udział w Konkursie zgodę wyraził przedstawiciel ustawowy.

Udział w Konkursie jest całkowicie dobrowolny oraz darmowy.

Kryteria

Prace konkursowe będą oceniane ze względu na pomysłowość, znajomość języka programowania i zasad jego stosowania, estetykę wykonania oraz ogólną jakość.

Celem konkursu jest aktywizacja uczniów do kreatywnego korzystania z wiedzy zdobytej na zajęciach w celu realizacji autorskich projektów.

Jury konkursu to pięciu ekspertów edukacyjnych MindCloud.

Regulamin

Konkurs jest organizowany przez firmę MindCloud Justyna Płatek. Partnerami konkursu są Microsoft Polska, Egmont oraz magazyn Programista JR. Przewidziano 15 nagród dla najlepszych uczniów MindCloud. Finał konkursu odbędzie się w formule online.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem.

Zgłoszenia do konkursu

Prace należy wysłać na mail biuro@mindcloud.pl lub przekazać trenerowi na kanale komunikacji zajęć online Discord.
Prace należy podpisać imieniem, nazwiskiem oraz miastem w którym uczestnik uczęszcza na zajęcia. Należy wysłać do nas save z gry (Minecraft) z informacją na jakiej wersji był utworzony.
Pracę ze wstępu do programowania można wykonać na dowolnej wersji Minecraft.
Pracę z Podstaw programowania najlepiej wykonać na wersji 1.7.10 na naszej paczce modów – jak pobrać paczkę i zainstalować wyjaśnione jest na naszym kanale youtube, link: NASZA PACZKA MODÓW
Pracę z Programowania dla Zaawansowanych należy wykonać w programie MCreator.
Własną grę należy wysłać jako gotową grę lub projekt z informacją w jakim programie była stworzona.
Film należy wysłać w formie pliku medialnego np. mp4.
Czekamy na Wasze prace!

Tak wyglądał finał rok temu

Partnerzy konkursu

MSFT_logo_rgb_C-Gray
logo-programista-junior-png