fbpx

Mistrzostwa Polski MindCloud

Ogólnopolski konkurs programistyczno-cyfrowy

Pokażcie czego się nauczyliście!

Wspólnie zdobywaliśmy wiedzę i nowe umiejętności. Teraz zapraszamy Was do podjęcia wyzwania i zaprezentowania najciekawszych projektów stworzonych na warsztatach MindCloud.

 

To już czwarta edycja naszych Mistrzostw Polski MindCloud! Wow!

Dziękujemy Wam za kolejny rok wspólnych przygód z programowaniem. W tym roku przygotowaliśmy kategorię dodatkową… w której może wziąć udział każdy!

kurs programowania dla dzieci

Czekamy na Wasze prace!

Konkurs podzielony jest na kategorie wiekowe odpowiadające konkretnym grupom zajęciowym w MindCloud. Dla każdej z nich przygotowaliśmy inne zadania. 

Dodatkowo, w tym roku organizujemy kategorię DLA WSZYSTKICH! Co to znaczy? Nie musicie być klientami MindCloud, ale możecie przyłączyć się do naszej zabawy!

 

– Wstęp do Programowania – uczestnik tworzy pixel art, na którym pokazuje swojego ulubionego lub wymarzonego moba z gry Minecraft.

– Podstawy programowania – uczestnik tworzy kreatywny tor przeszkód dla robota oraz przedstawia kod do rozwiązania toru przeszkód (kod

musi być zapisany w robocie na początku toru);

– Programowanie dla zaawansowanych – uczestnik tworzy własny mod w MCreator;

– Kategoria “dla wszystkich” – Bezpieczeństwo w sieci. Uczestnik tworzy pracę plastyczną lub cyfrową dowolną techniką, na której pokazuje jak bezpiecznie korzystać z Internetu.

 

 

Kategorię „dla wszystkich” stworzyliśmy z myślą o byłych jak i przyszłych uczniach! Dołączcie do zabawy i stwórzcie pracę plastyczną.

Kiedy i co?

Konkurs trwa od 18.03.2022 roku do 24.04.2022 roku.

Aby wziąć udział w Konkursie należy wysłać mail zgłoszeniowy z załączonym plikiem z pracą konkursową na adres konkurs@mindcloud.pl . Dokładny opis maila zgłoszeniowego poniżej.

Każdy Uczestnik może zgłosić tylko jedną pracę konkursową.

Dla kogo?

W kategoriach „Wstęp do programowania”, „Podstawy programowania” oraz „Programowanie dla zaawansowanych” mogą brać udział Uczestnicy w wieku 6-14 lat, którzy są obecnymi klientami MindCloud oraz nie zalegają z płatnościami. Praca konkursowa musi zostać wykonana przez Uczestnika, na którego udział w Konkursie zgodę wyraził przedstawiciel ustawowy.

W kategorii „Dla wszystkich” mogą brać udział dzieci w wieku 6-14 lat. Praca konkursowa musi zostać wykonana przez Uczestnika, na którego udział w Konkursie zgodę wyraził przedstawiciel ustawowy.

Kryteria

Prace konkursowe nadesłane do 19 kwietnia 2022 roku będą oceniane ze względu na pomysłowość, znajomość języka programowania i zasad jego stosowania. Brane będą pod uwagę dodatkowe walory estetyczne oraz ogólna jakość pracy.

Celem konkursu jest aktywizacja uczniów do kreatywnego korzystania z wiedzy zdobytej na zajęciach w celu realizacji autorskich projektów.

Jury konkursu to pięciu ekspertów edukacyjnych MindCloud.

Regulamin

Konkurs jest organizowany przez firmę MindCloud Justyna Płatek. Przewidziano 9 nagród dla najlepszych uczniów MindCloud oraz 3 nagrody z kategorii „Dla wszystkich”. Finał konkursu odbędzie się w formule online na Facebooku głównym MindCloud.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem.

Udział w Konkursie jest całkowicie dobrowolny oraz darmowy.

Finał konkursu to uroczysta Gala Online, podczas której zostanie zaprezentowanych 12 laureatów z całej Polskich. Przewidujemy nagrody rzeczowe dla najlepszych uczniów MindCloud.

Zgłoszenia do konkursu

Prace należy wysłać na mail konkurs@mindcloud.pl.
Prace należy podpisać imieniem, nazwiskiem oraz miastem w którym uczestnik uczęszcza na zajęcia. Należy wysłać do nas save z gry (Minecraft) z informacją na jakiej wersji był utworzony.

Pracę ze wstępu do programowania można wykonać na dowolnej wersji Minecraft.

Pracę z Podstaw programowania najlepiej wykonać na wersji 1.7.10 z użyciem moda ComputerCraft.

Pracę z Programowania dla Zaawansowanych należy wykonać w programie MCreator, na dowolną wersję Minecraft.

W kategorii „dla wszystkich” należy zrobić zdjęcia swojej pracy i wysłać je do nasz na konkurs@mindcloud.pl. Jeżeli maile odbijałyby wiadomości filtrami spamowymi, prosimy o wrzucenie plików na dowolny serwer do transferu plików (np. WeTransfer czy Dysk Google) i wysłanie nam linku żebyśmy mogli pobrać pliki. W razie problemów prosimy o wiadomość na biuro@mindcloud.pl

Czekamy na Wasze prace!

Tak wyglądał finał stacjonarnie

Partnerzy konkursu

MSFT_logo_rgb_C-Gray
logo-programista-junior-png