fbpx

Mistrzostwa Polski MindCloud

Ogólnopolski konkurs programistyczno-cyfrowy dla uczniów szkoły MindCloud

Pokażcie czego się nauczyliście!

Wspólnie zdobywaliśmy wiedzę i nowe umiejętności. Teraz zapraszamy Was do podjęcia wyzwania i zaprezentowania najciekawszych projektów stworzonych na warsztatach MindCloud.

Konkurs podzielony jest na kategorie wiekowe odpowiadające konkretnym grupom zajęciowym w MindCloud. Dla każdej z nich przygotowaliśmy inne zadania:

– Wstęp do Programowania – uczestnik tworzy pixel art;
– Podstawy programowania – uczestnik tworzy kreatywny tor przeszkód dla robota oraz przedstawia kod do rozwiązania toru przeszkód (kod
musi być zapisany w robocie na początku toru);
– Programowanie dla zaawansowanych – uczestnik tworzy mapę – labirynt łącząc Minecraft z Pythonem;
– Game Studio – uczestnik tworzy własną grę;
– Akademia Youtube – uczestnik tworzy własny film;

Finał konkursu to uroczysta Gala w Warszawie, na którą zostanie zaproszonych 15 laureatów z całej Polskich oraz wręczane będą nagrody dla najlepszych uczniów MindCloud.

Kiedy i co?

Konkurs trwa od 01.02.2020 roku do 01.05.2020 roku.

Aby wziąć udział w Konkursie należy wysłać formularz zgłoszeniowy i załączyć pliki z pracą konkursową na adres biuro@mindcloud.pl bądź przekazać swoją pracę Trenerowi Mindcloud na zajęciach. Każdy Uczestnik może zgłosić tylko jedną pracę konkursową.

Dla kogo?

W Konkursie mogą brać udział Uczestnicy w wieku 6-15 lat, którzy są obecnymi klientami MindCloud oraz nie zalegają z płatnościami. Praca konkursowa musi zostać wykonana przez Uczestnika, na którego udział w Konkursie zgodę wyraził przedstawiciel ustawowy.

Udział w Konkursie jest całkowicie dobrowolny oraz darmowy.

Kryteria

Prace konkursowe będą oceniane ze względu na pomysłowość, znajomość języka programowania i zasad jego stosowania, estetykę wykonania oraz ogólną jakość.

Celem konkursu jest aktywizacja uczniów do kreatywnego korzystania z wiedzy zdobytej na zajęciach w celu realizacji autorskich projektów.

Jury konkursu to pięciu ekspertów edukacyjnych MindCloud.

Regulamin

Konkurs jest organizowany przez firmę MindCloud Justyna Płatek. Partnerami konkursu są Microsoft Polska oraz magazyn Programista JR .

Laureaci zostaną zaproszeni na Galę wręczenia nagród w siedzibie Microsoft Polska. Przewidziano 15 nagród dla najlepszych uczniów MindCloud.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem.

Zgłoszenia do konkursu

Prace należy wysłać na mail biuro@mindcloud.pl lub oddać swojemu trenerowi na zajęciach Mindcloud.
Prace należy podpisać imieniem, nazwiskiem oraz miastem w którym uczestnik uczęszcza na zajęcia. Należy wysłać do nas save z gry (Minecraft) z informacją na jakiej wersji był utworzony. Pracę najlepiej wykonać na wersji 1.7.10 bądź tej której używacie na zajęciach z danego tematu (inna będzie przy programowaniu dla zaawansowanych). Do niektórych prac (programowanie, kreatywny tor przeszkód) potrzebna będzie nasza paczka modów – jak pobrać paczkę i zainstalować wyjaśnione jest na naszym kanale youtube, link: NASZA PACZKA MODÓW
Własną grę należy wysłać jako gotową grę lub projekt z informacją w jakim programie była stworzona.
Film należy wysłać w formie pliku medialnego np. mp4.
Czekamy na Wasze prace!

Tak wyglądał finał rok temu

Partnerzy konkursu