fbpx

Game Studio

warsztaty dla dzieci 10-13 lat

Czego uczymy na tym kursie?

Na zajęciach uczestnicy tworzą własne gry przy pomocy różnorodnych narzędzi programistycznych – od obrazkowego języka Kodu, poprzez App Inventor (gry mobile) i Game Maker (programowanie tekstowe). Na koniec kursu pod okiem trenera realizują gry według własnego pomysłu.

W trakcie realizacji własnych projektów uczą się podstaw składni prezentowanych języków, operują na zmiennych, debugują i przekształcają gotowy kod.

Jak uczymy programowania własnych gier?

Na warsztatach z tworzenia gier dla dzieci, uczestnicy poznają prawidła game designu, podstawy grafiki komputerowej, tworzą własne projekty klasycznych gier komputerowych (platformówka, gra wyścigowa, gra akcji, gra na urządzenia mobilne, gra 3D).

Zajęcia podzielone są na moduły wprowadzające różne języki programowania do tworzenia gier (od blokowych do tekstowych).

Jak przebiegają zajęcia?

Warsztaty z programowania dla dzieci realizujemy w trybie rocznym. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i trwają 1,5 godziny. Każde spotkanie to część wprowadzająca z zakresu tworzenia gier oraz ćwiczenia z poznawanego języka programowania (praca z podręcznikiem) oraz część praktyczna (realizacja własnych projektów gier pod okiem naszych instruktorów).

Na zakończenie cyklu zajęć z programowania każde dziecko otrzymuje upominek i dyplom.

Dla kogo jest przeznaczony ten kurs?

Zajęcia z programowania gier przeznaczone są dla grupy kontynuującej poprzednie kursy MindCloud lub starszych dzieci (10-13 lat), które mają za sobą pierwsze doświadczenia z programowaniem (np. w języku Scratch).

Dobrze, jeśli uczestnik zna podstawy języka angielskiego, chociaż nie jest to konieczne, aby zacząć naukę na tym poziomie kursu.

Co otrzymujesz w cenie kursu?

 • 52 godziny lekcyjne czyli 26 spotkań po 1,5h (spotkania raz w tygodniu – cykl roczny),

 • Maksymalnie 12 uczniów w grupie,

 • Gwarantowany jednolity standard merytoryczny zajęć dla lokalizacji w całej Polsce,

 • Na pierwszych zajęciach uczestnik otrzymuje segregator i kartę do zbierania odznak,

 • Na każdym spotkaniu otrzymuje zeszyt ćwiczeń (ok 100 stron zadań na cały kurs),

 • Grupy powyżej 6 osób prowadzone są przez dwóch trenerów,

 • Nasi trenerzy przeszli szkolenie przygotowujące do prowadzenia kursu, trenerzy mają kompetencje pedagogiczno-techniczne,

 • Uczniowie tworzą własne gry i aplikacje, tworzą kod według własnych pomysłów lub modyfikują gotowe skrypty,

 • Korzystamy z narzędzi takich jak: Kodu, Game Maker, App Inventor, Unity,

 • Uczniowie otrzymują upominki z okazji Mikołajek i zakończenia roku szkolnego w MindCloud,

 • Każdy uczeń otrzymuje dyplom i indywidualną kartę podsumowującą zdobyte umiejętności,

 • Najlepsze projekty uczniów zostaną zaprezentowane na ogólnopolskim zakończeniu roku MindCloud,

 • Każdy uczestnik wraz z rodzicem zostanie zaproszony do udziału w Gali MindCloud,

 • Bezpłatne zajęcia pokazowe,

 • Możliwość tzw. odrabianek w przypadku nieobecności (szczegółowe zasady ustalone przez dany Ośrodek),

 • Możliwość wypowiedzenia umowy w trakcie kursu (miesięczny okres wypowiedzenia),

 • Panel Klienta pozwalający sprawdzić status płatności, obecność na zajęciach i kontaktować się z naszym biurem,

 • Dostępne płatności ratalne,

PROGRAM KURSU

Ten kurs obejmuje 56 godzin lekcyjnych nauki. Dbamy o wysoką wartość merytoryczną zajęć – jeśli interesuje Cię co będziemy robić na poszczególnych spotkaniach, sprawdź nasz sylabus:

ZASADY REZERWACJI MIEJSCA

– wybierz interesujący Cię kurs w menu poniżej aby sprawdzić cenę zajęć w danej lokalizacji,
– zapisując się przez stronę wpłacasz zaliczkę, rezerwuje ona udział dziecka w warsztatach – pozostałą kwotę płatności za kurs możesz zapłacić w ratach,
– po dokonaniu zapisu otrzymasz od nas mailem umowę oraz szczegóły organizacyjne,
– w ciągu roku możesz w każdej chwili zrezygnować z kursu z miesięcznym terminem wypowiedzenia,
– możesz odwołać swoją rezerwację w ciągu 14 dni – zwrócimy Ci Twoją zaliczkę,

Zapisy

Filter Products Showing all 7 results
Zajęcia
Lokalizacja

DLACZEGO NAUKA TWORZENIA GIER DLA DZIECI?

Sądzimy, że najlepszym motywatorem do nauki programowania dla dzieci są pozytywne emocje i satysfakcja ze zdobywania nowych umiejętności, dlatego na naszych zajęciach uczymy logicznego myślenia i podstaw programowania poprzez tworzenie gier.

Chcemy, aby dzieci nie tylko grały w gry, ale także aby nauczyły się je tworzyć.  Tematyka gier jest doskonałym nośnikiem umożliwiającym naukę programowania dla dzieci przez zabawę. Dzięki nawiązaniu do ulubionej rozrywki najmłodszych, możemy przekazać im wartościowe umiejętności. Na warsztatach z programowania uczymy samodzielnego myślenia, radzenia sobie z błędami (debugowania kodu) oraz kreatywnego wykorzystania zdobytej wiedzy (własne projekty programistyczne).

Być może nasi kursanci w przyszłości staną się profesjonalnymi programistami i dzięki uczestnictwu w zajęciach rozpoczną swą przygodę zawodową jako twórcy gier?

KIM JESTEŚMY? MISJA EDUKACYJNA MINDCLOUD

Nasz zespół to zarówno pedagodzy, jak i programiści. Zajęcia z programowania dla dzieci prowadzi dwóch trenerów – dbamy o to, aby każdemu dziecku poświęcić maksimum uwagi i pomóc w nauce programowania.

Game Studio to wynik naszej fascynacji światem cyfrowej rozrywki, nowymi technologiami i innowacjami w edukacji.  Warsztaty z programowania dla dzieci MindCloud to autorska i innowacyjna metoda uczenia programowania. Wykorzystujemy do tego celu gry, są one jednak tylko narzędziami, dzięki któremu uczestnicy mają okazję zmierzyć się z trudnymi, ale jakże emocjonującymi zadaniami kształtującymi intelekt i charakter.

Newsletter

Bądź z nami w kontakcie. Poinformujemy Cię o zapisach na zajęcia i półkolonie, damy znać o ciekawych akcjach edukacyjnych w całej Polsce, wyślemy ciekawe artykuły dotyczące nauki programowania i wychowania cyfrowego.

Administratorem Twoich danych osobowych będzie MINDCLOUD Justyna Płatek, ul. A. German 18, 01-794 Warszawa, NIP: 7393679586. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych znajdziesz w polityce prywatności.

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam zgodę na otrzymywanie na mój adres e-mail informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach związanych z MindCloud. Wiem, że w każdej chwili mogę wycofać zgodę.