fbpx
zajęcia dla dzieci Warszawa

Zajęcia dla dzieci z programowania – jak wybrać kurs dla 7- i 8-latków?

Zauważyłeś, że Twoje dziecko uwielbia gry logiczne i łamigłówki, z ciekawością rozwiązuje kolejne zadania i coraz częściej docieka, jak coś działa? Takie cechy warto rozwijać! Małego ucznia o podobnych predyspozycjach może zainteresować nauka kodowania. Podpowiadamy, jak wybrać dobre zajęcia dla dzieci z programowania!

Zajęcia dla dzieci z programowania – czy to jeszcze nie za wcześnie?

Branża IT stanowi obecnie jeden z najbardziej rozwojowych sektorów gospodarki. Szeroko posunięta cyfryzacja, wkraczająca w praktycznie każdą dziedzinę życia, sprawiła, że postrzegana jest ona jako bardzo dobry kierunek dla rozwoju zawodowego. Z pewnością niejeden z rodziców zauważył, że ich dzieci mają naturalną skłonność do sięgania po najnowsze technologie. Już przedszkolaki mają swoje ulubione gry komputerowe, często słuchają piosenek czy oglądają ulubionych bohaterów kreskówek na YouTube.

Twoje dziecko nie wyobraża sobie dnia bez włączonego komputera i zawsze wie, gdzie leży jego tablet? Wcale nie musisz walczyć z tą pasją. Gry komputerowe również można konstruktywnie wykorzystać – wystarczy zachowanie zdrowego rozsądku i odrobina pomysłowości. Być może Twoją pociechę wciągnie kodowanie! Często motywacją do mozolnego poznawania kolejnych funkcji i pętli czy nauki nowego języka programowania jest właśnie chęć stworzenia swojego własnego dodatku do ulubionej gry.

Zastanawiasz się, kiedy jest najlepszy czas, aby zapisać pociechę na zajęcia dla dzieci z programowania? Kursy obejmujące wstęp do programowania są kierowane już do 7- i 8-latków. Dzieci w tym wieku opanowały podstawy pisania, czytania i liczenia, dlatego z powodzeniem mogą rozpocząć naukę. Program takich ćwiczeń musi być oczywiście dopasowany do wieku uczestników kursu, ponieważ trudno byłoby wymagać od ucznia pierwszej czy drugiej klasy szkoły podstawowej tworzenia skomplikowanych formuł, które wymagają znajomości zaawansowanej matematyki.

Wstęp do programowania – co najczęściej obejmuje taki kurs?

Podczas zajęć mali uczniowie ćwiczą umiejętności matematyczne, które przydają się na późniejszych etapach nauki kodowania. Wspólnie z trenerami rozwiązują również zadania, które pozwalają im szlifować umiejętności logicznego myślenia. Porządkowanie informacji, analiza oraz rozpoznawanie wzorów to umiejętności, bez których trudno byłoby opanować algorytmy i konkretny język programowania. Takie zajęcia dla dzieci z programowania obejmują także planowanie sekwencji. Dzieci pracują z planszami edukacyjnymi, ćwiczeniami i podręcznikiem.

Skuteczne kodowanie dla dzieci – nauka poprzez zabawę

Dzięki połączeniu nauki i zabawy zajęcia dla dzieci z programowania przestają być kolejnym żmudnym obowiązkiem w napiętym planie dnia małego ucznia. Liczne kursy, warsztaty i kółka zainteresowań po szkole coraz częściej sprawiają, że maluchy są przeciążone nadmiarem obowiązków.

Warto więc wybierać kursy z programowania, które nasze dziecko nie będzie traktować tak samo, jak innych zajęć pozalekcyjnych. Co zrobić, aby zajęcia dla dzieci z kodowania nie przypominały lekcji prowadzonych w szkole? Idealnym rozwiązaniem będzie kurs, w którym trener nie występuje z pozycji „wszystkowiedzącego” mentora – zasiadającego przy biurku i przekazującego wiedzę dzieciom, które zajmują miejsca na stanowiskach przypominających szkolne ławki. Dobre szkoły programowania dla najmłodszych zatrudniają trenerów, którzy mają dobry kontakt z dziećmi, potrafią stworzyć wyjątkową atmosferę na zajęciach i zachęcić dzieci do przychodzenia nawet w weekend.

Zajęcia dla dzieci z programowania w Warszawie

Chcesz zapisać swoje dziecko na zajęcia dla dzieci z programowania w Warszawie i poszukujesz sprawdzonych szkół oferujących tego typu kursy? W MindCloud znajdziesz ciekawy kurs kierowany w stronę małych uczniów (7-8 lat). Warszawa to miejsce, w którym znajduje się jeden z naszych oddziałów. Kursy prowadzimy na planszach stworzonych w znanej i lubianej przez najmłodszych grze Minecraft, dzięki czemu Twoje dziecko będzie mogło zdobywać nową wiedzę, a jednocześnie świetnie się bawić.