fbpx

Własna Gra&Mody Online

warsztaty online z programowania dla dzieci 9-14 lat

Program:

🔹 podstawy programu Game Maker,

🔹 zasady budowy mechaniki gier na przykładzie gry typu strzelanka (programowanie takich elementów jak: celownik i plansza, statki i strzelanie, wybuch i życie, wyświetlanie punków i życia),

🔹 programowanie blokowe i tekstowe,

🔹 podstawy tworzenia modów w MCreator,

🔹 realizacja własnych modów: nowy surowiec, nowy kształt bloków, nowa struktura, nowy świat,

 

Zapewniamy:

🔹 zajęcia live prowadzone przez trenerów MindCloud – przez 5 dni, codziennie 10:00-13:00,

🔹 realizacja projektów i scenariusza merytorycznego,

🔹 wsparcie techniczne, zapewnienie oprogramowania,

🔹 kanał komunikacji z trenerami Discord.

Cena: 370 zł za 15h zajęć live + wsparcie na Discord + materiały pdf + godzina techniczna,

Czym są zajęcia Własna Gra&Mody Online?

Trener i uczniowie spotykają się na żywo podczas zajęć online. Kursy realizowane są w trybie intensywnych wakacyjnych 5 dniowych warsztatów z programowania, po 3 h dziennie.

Każde spotkanie to wprowadzenie nowych zagadnień programistycznych oraz praca własna uczniów z bieżącym wsparciem trenera. Zajęcia podzielone są na dwa bloki tematyczne dot. tworzenia własnej gry oraz programowania dodatków do gry Minecraft.

Co robimy na kursie?

Na zajęciach będziemy tworzyli własną grę komputerową przy użyciu programu Game Maker Studio 2. Będziemy także tworzyć zaawansowane modyfikacje do Minecrafta. Odkryjemy nieznane dotąd funkcje programu MCreator i rozbudujemy Minecrafta po swojemu.

W trakcie realizacji własnych projektów uczymy się podstaw składni prezentowanych języków, operujemy na zmiennychdebugujemy i przekształcamy gotowy kod.

Co jest potrzebne aby uczestniczyć w kursie?

Aby Twoje dziecko uczestniczyło w zajęciach potrzebuje dostępu do komputera wyposażonego w mikrofon i słuchawki lub głośniki oraz stabilnego połączenia z internetem. Zapewniamy wsparcie techniczne i dostęp do oprogramowania.

Uczniowie pracują w małych grupach (max. 12 uczestników), są przez 5 dni w bieżącym kontakcie na żywo z naszymi trenerami w godzinach 10:00-13:00.

Dla kogo jest przeznaczony ten kurs?

Na zajęcia Własna Gra&Mody Online zapraszamy dzieci dzieci od 9 do 14 roku życia.

Zapraszamy zarówno dzieci, które mają już pierwsze doświadczenia z programowaniem w dowolnym języku, jak i te które zaczynają dopiero swoją przygodę w tym obszarze ale mają motywację do tworzenia własnych gier lub bardzo dobrze znają grę Minecraft.

 

PRZYKŁADOWY MATERIAŁ Z KURSU

Zapisy

Podaj swój kod pocztowy, aby kurs mógł być realizowany przez trenerów z Twojej okolicy. Być może jeśli Ci się spodoba, spotkacie się na jesień na zajęciach stacjonarnych MindCloud!

UWAGA! Kurs w danym terminie startuje po uzbieraniu grupy minimum uczestników! Informacje ze szczegółami technicznymi i organizacyjnymi otrzymacie mailowo.

DLACZEGO NAUKA PROGRAMOWANIA?

Aby rozwijać predyspozycje dziecka trzeba je odkryć jak najwcześniej.

I chociaż nie każdy przedszkolak zostanie w przyszłości programistą, nauka logicznego myślenia, którą kształtuje kodowanie jest uniwersalną umiejętnością. Tak jak zajęcia z muzyki, plastyki czy języka obcego – warsztaty z programowania od najmłodszych lat kształtują wrażliwość i pozwalają lepiej rozumieć otaczający nas świat. A świat komputerów jest częścią naszej codzienności. Warto aby każdy przedszkolak poznał jej wartościową stronę. Nauka programowania to podobnie jak nauka języka – inwestycja w przyszłość młodego człowieka!

Sądzimy, że najlepszym motywatorem do nauki programowania dla dzieci są pozytywne emocje i satysfakcja ze zdobywania nowych umiejętności, dlatego używamy zabawek edukacyjnych i opracowanych przez nas pomocy dydaktycznych aby kodowanie było łatwe i przyjemne dla najmłodszych.

 

KIM JESTEŚMY? MISJA EDUKACYJNA MINDCLOUD

Nasz zespół to zarówno pedagodzy, jak i programiści. Zajęcia z programowania dla dzieci w grupach powyżej 6 uczestników prowadzi dwóch trenerów – dbamy o to, aby każdemu dziecku poświęcić maksimum uwagi i pomóc w nauce programowania.

Jesteśmy jedną z największych szkół programowania dla dzieci w Polsce.
MindCloud to wynik naszej fascynacji dydaktyką, nowymi technologiami i innowacjami w edukacji. Programy zajęć tworzy specjalistka metodyczna Minecraft Microsoft dla Edukacji. Warsztaty z programowania dla dzieci MindCloud to autorska i innowacyjna metoda uczenia matematyki i programowania. Wykorzystujemy do tego celu gry i zabawki edukacyjne, są one jednak tylko narzędziami, dzięki któremu uczestnicy mają okazję zmierzyć się z trudnymi, ale jakże emocjonującymi zadaniami kształtującymi intelekt i charakter.

Newsletter

Bądź z nami w kontakcie. Poinformujemy Cię o zapisach na zajęcia i półkolonie, damy znać o ciekawych akcjach edukacyjnych w całej Polsce, wyślemy ciekawe artykuły dotyczące nauki programowania i wychowania cyfrowego.

Administratorem Twoich danych osobowych będzie MINDCLOUD Justyna Płatek, ul. A. German 18, 01-794 Warszawa, NIP: 7393679586. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych znajdziesz w polityce prywatności.

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam zgodę na otrzymywanie na mój adres e-mail informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach związanych z MindCloud. Wiem, że w każdej chwili mogę wycofać zgodę.