fbpx

Warsztaty Tworzenia Modów Online

zajęcia online dla dzieci 9-12 lat: nabór listopadowo-grudniowy

OFEROWANE WARSZTATY :

DLA DZIECI (9-12 lat):

PROGRAMOWANIE DODATKÓW DO GRY MINECRAFT

 

? podstawy tworzenia modów (dodatków do Minecraft) w MCreator,

? realizacja własnych modów: nowy surowiec, nowy kształt bloków, nowa struktura, nowy świat,

? programowanie blokowe,

Zapewniamy:

? zajęcia live prowadzone przez trenerów MindCloud – 4 spotkania raz w tygodniu po 2h,

? realizacja projektów i scenariusza merytorycznego,

? wsparcie techniczne, zapewnienie oprogramowania,

? kanał komunikacji z trenerami Discord.

Cena: 250 zł za 8 h zajęć live (4 tygodnie x 2h) + dostęp do oprogramowania + wsparcie trenerów między spotkaniami + materiały pdf + godzina techniczna,

Czym są zajęcia Mody Online?

Trener i uczniowie spotykają się na żywo podczas zajęć online. Zajęcia odbywają są w trybie 4 spotkań realizowanych raz w tygodniu po 2h.

Na zajęciach całą grupa słyszy się z prowadzącym i sobą nawzajem przez komunikator Discord, gdzie prowadzący udostępnia swój ekran oraz prowadzi zajęcia dla grupy i pomaga uczestnikom w realizowaniu zadanych wyzwań lub indywidualnych projektów

.

Czego uczymy się na warsztatach?

W trakcie realizacji własnych projektów uczymy się podstaw składni prezentowanych języków, operujemy na zmiennychdebugujemy i przekształcamy gotowy kod. Zajęcia mają na celu stworzenie przez dzieci własnych, kompletnych projektów programistycznych.

Każde spotkanie to wprowadzenie nowych zagadnień programistycznych oraz praca własna uczniów z bieżącym wsparciem trenera.

Co jest potrzebne aby uczestniczyć w zajęciach?

Aby Twoje dziecko uczestniczyło w zajęciach potrzebuje dostępu do komputera wyposażonego w mikrofon i słuchawki lub głośniki oraz stabilnego połączenia z internetem. Zapewniamy wsparcie techniczne i dostęp do oprogramowania.

Uczniowie pracują w małych grupach (max. 6 uczestników), przez 5 tygodni są w bieżącym kontakcie na z naszymi trenerami na Discord, raz w tygodniu spotykają się na 1,5h godzinnym live.

Kto może uczestniczyć w zajęciach?

Na zajęcia Mody Online zapraszamy dzieci dzieci od 9 do 12 roku życia.

Zapraszamy zarówno dzieci, które mają już pierwsze doświadczenia z programowaniem w dowolnym języku, jak i te które zaczynają dopiero swoją przygodę w tym obszarze ale mają motywację do tworzenia własnych gier lub bardzo dobrze znają grę Minecraft.

Zajęcia mogą być kontynuowane na kolejnych poziomach trudności.

PRZYKŁADOWY MATERIAŁ Z ZAJĘĆ

Zapisy

Podaj swój kod pocztowy, aby kurs mógł być realizowany przez trenerów z Twojej okolicy. Następnie wybierz interesujący Cię scenariusz kursu.

UWAGA! Warsztaty w danym terminie startuje po uzbieraniu grupy minimum uczestników! Informacje ze szczegółami technicznymi i organizacyjnymi otrzymacie mailowo.

DLACZEGO NAUKA PROGRAMOWANIA?

Aby rozwijać predyspozycje dziecka trzeba je odkryć jak najwcześniej.

I chociaż nie każdy przedszkolak zostanie w przyszłości programistą, nauka logicznego myślenia, którą kształtuje kodowanie jest uniwersalną umiejętnością. Tak jak zajęcia z muzyki, plastyki czy języka obcego – warsztaty z programowania od najmłodszych lat kształtują wrażliwość i pozwalają lepiej rozumieć otaczający nas świat. A świat komputerów jest częścią naszej codzienności. Warto aby każdy przedszkolak poznał jej wartościową stronę. Nauka programowania to podobnie jak nauka języka – inwestycja w przyszłość młodego człowieka!

Sądzimy, że najlepszym motywatorem do nauki programowania dla dzieci są pozytywne emocje i satysfakcja ze zdobywania nowych umiejętności, dlatego używamy zabawek edukacyjnych i opracowanych przez nas pomocy dydaktycznych aby kodowanie było łatwe i przyjemne dla najmłodszych.

 

KIM JESTEŚMY? MISJA EDUKACYJNA MINDCLOUD

Nasz zespół to zarówno pedagodzy, jak i programiści. Zajęcia z programowania dla dzieci w grupach powyżej 6 uczestników prowadzi dwóch trenerów – dbamy o to, aby każdemu dziecku poświęcić maksimum uwagi i pomóc w nauce programowania.

Jesteśmy jedną z największych szkół programowania dla dzieci w Polsce.
MindCloud to wynik naszej fascynacji dydaktyką, nowymi technologiami i innowacjami w edukacji. Programy zajęć tworzy specjalistka metodyczna Minecraft Microsoft dla Edukacji. Warsztaty z programowania dla dzieci MindCloud to autorska i innowacyjna metoda uczenia matematyki i programowania. Wykorzystujemy do tego celu gry i zabawki edukacyjne, są one jednak tylko narzędziami, dzięki któremu uczestnicy mają okazję zmierzyć się z trudnymi, ale jakże emocjonującymi zadaniami kształtującymi intelekt i charakter.

Newsletter

Bądź z nami w kontakcie. Poinformujemy Cię o zapisach na zajęcia i półkolonie, damy znać o ciekawych akcjach edukacyjnych w całej Polsce, wyślemy ciekawe artykuły dotyczące nauki programowania i wychowania cyfrowego.

[FM_form id="1"]