fbpx

Warsztaty dla dzieci z Minecraft – przygoda dla młodego odkrywcy jest na wyciągnięcie ręki!

Choć tradycyjne ferie na ten moment są odwołane, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby Twoje dziecko przeżyło fantastyczną przygodę.  Programowanie dla dzieci „Minecraft” to idealny sposób na spędzenie czasu w gronie rówieśników, ucząc się i bawiąc w jednym. Czym są takie zajęcia dla dzieci, dla kogo są skierowane oraz jak długo trwają?

Zacznijmy od tego, że informatyka dla dzieci to jedna z najważniejszych części rozwoju małego człowieka. Towarzyszy nam tak naprawdę wszędzie i warto znać jej podstawy. Programowanie dla dzieci to ważna część tych podstaw – pokazuje perspektywy na świetny zawód, pobudza kreatywność i daje perspektywy na świetną pracę w przyszłości.

Dlaczego akurat Minecraft? Bo to gra uwielbiana przez miliony osób na całym świecie, która ułatwia naukę programowania. Również wymaga kreatywności i pomysłowości.

Zajęcia dla dzieci – Warszawa i inne miasta w Polsce

Przede wszystkim programowanie w Minecraft odbywa się w sposób zdalny. To oznacza, że Twoje dziecko może wziąć udział w kursie praktycznie z każdego miejsca w Polsce. Nauka programowania trwa zaledwie 5 dni (w ofercie https://mindcloud.pl/ znajdziesz kurs przyspieszony), dzięki czemu w błyskawiczny sposób „złapie bakcyla” związanego z informatyką. To może przełożyć się z kolei na kolejne zainteresowania tematem.

Programowanie dla dzieci Minecraft oparte jest na popularnej grze, którą stworzyli szwedzcy programiści. Kanciasty świat przyciągnął już wiele osób i pomógł w zrozumieniu podstaw programowania. Czy jednak do tego wymagane jest specjalne i drogie oprogramowanie? Nie musisz obawiać się o niezbędne do nauki materiały. Wszystkie zostaną zainstalowane na Twoim komputerze w zdalny sposób, a dziecko krok po kroku będzie instruowane jak przejść przez kolejne etapy. Nauka odbywa się w czasie rzeczywistym, dzięki czemu mały odkrywca będzie miał cały czas kontakt z rówieśnikami i nauczycielem. To dokładnie jak w szkole (tylko ciekawiej)!

Dla kogo programowanie w Minecraft?

W naszej ofercie znajdziesz kurs, który przeznaczony jest dla dzieci w wieku 7-8 lat. Badania naukowe pokazują, że to świetny wiek na rozpoczęcie przygody z programowaniem, dlatego, że młody ludzki umysł szybciej przyswoi podstawy programowania i chętniej będzie bawić się możliwościami tej nauki. W Minecraft dzieci będą uczyły się informatyki w tajemniczej, śnieżnej misji. To na pewno wzbudzi ich zainteresowanie i ciekawość.

To jednak nie wszystko! Prowadzimy również rozbudowane zajęcia dla dzieci powyżej 8 roku życia, a także dla nastolatków. Takie osoby (które być może miały już do czynienia z programowaniem) zajmą się tworzeniem specjalnych modyfikacji do gry Minecraft oraz napiszą swoje pierwsze, własne gry. To ogromna motywacja do nauki, bo wszystkie mody będzie można wprowadzać do własnego świata Minecraft, a własnoręcznie stworzone gry pokazać rodzinie i znajomym.

Co wyróżnia warsztaty dla dzieci? Warszawa i cała Polska!

Dlaczego powinieneś postawić na programowanie dla dzieci online z Minecraft? Zajęcia te mają wiele zalet. Wśród nich:

  • Zajęcia prowadzone są w pełni LIVE – to nie jest nauka na zdalnych platformach, tylko realne zajęcia po połączeniu się z trenerem i innymi dziećmi. Dzięki temu cały czas mały programista ma kontakt z rówieśnikami i nauczycielem.
  • Możliwość poznawania nowych przyjaciół i zabawy – pandemiczna rzeczywistość mocno ograniczyła możliwość wspólnych spotkań. Zajęcia online pozwolą na takie spotkania przy radosnej zabawie i nauce.
  • Zajęcia prowadzą trenerzy z wieloletnim doświadczeniem – z dziećmi pracują tylko najlepsi edukatorzy, którzy wprowadzą młodego człowieka w świat programistyki.
  • Godziny techniczne z przystosowaniem komputera do kursu – podczas godzin dodatkowych pomagamy przystosować komputer kursanta, a także wgrać konieczne oprogramowanie.

Nie zastanawiaj się! Wprowadź dziecko w fantastyczny świat programowania w Minecraft już teraz. Zapewnisz mu godziny świetnej zabawy i nauki w jednym. Do zobaczenia!