fbpx

Budzimy pasję do programowania!

TWOJE DZIECKO MOŻE UCZYĆ SIĘ PROGRAMOWANIA GRAJĄC W SWOJĄ ULUBIONĄ GRĘ!

AKE_7710

Co sądzą o nas rodzice?

Zobacz wszystkie nasze opinie na Facebooku >>> klikając tutaj <<<

⬇️ Zajęcia Online w naszej ofercie 2022/2023 ⬇️

Wstęp do Programowania

Myślenie logiczne i algorytmiczne, matematyka w świecie Minecraft dla dzieci 7 – 8 lat.

Rozwiń pełen opis zajęć

Dzieci pracują pod okiem trenerów na specjalnie przygotowanych przez nas mapach edukacyjnych w grze Minecraft – aby je zaliczyć niezbędne jest rozwiązanie zadań matematycznych i logicznych. ✖️➖

Każde zajęcia dla dzieci to: praca z papierowym podręcznikiem oraz realizacja mapy edukacyjnej w Minecraftcie i zadania rozwijające kreatywność! ?

Ćwiczymy myślenie algorytmiczne i logikę (porządkowanie informacji, kodowanie i dekodowanie, planowanie sekwencji działań, rozpoznawanie wzorców, analiza) oraz umiejętności matematyczne niezbędne na bardziej zaawansowanych etapach nauki programowania. 

Zajęcia dla dzieci odbywają się raz w tygodniu i trwają 1,5 godziny (łącznie 28 zajęć). Zajęcia odbywają się w małych grupach (max 6 uczestników).

Zajęcia dla początkujących – nie wymagamy znajomości podstaw gry Minecraft. ?

Podstawy Programowania

Programowanie blokowe w języku LUA w świecie Minecraft dla dzieci 8 – 10 lat.

Rozwiń pełen opis zajęć

Dzieci pracują pod okiem trenerów na specjalnie przygotowanych przez nas mapach edukacyjnych w grze Minecraft – aby je zaliczyć niezbędne jest używanie robotów, a co za tym idzie – podstaw składni języka LUA. ⌨️

Każde zajęcia dla dzieci to: praca z papierowym podręcznikiem a następnie realizacja mapy edukacyjnej w Minecraftcie i zadania rozwijające kreatywność! ?

Zapoznajemy dzieci z podstawowymi pojęciami i konstrukcjami logicznymi z zakresu programowania: warunek, pętla, zmienna.

Tworzymy algorytmy w języku blokowym LUA – odpowiednim dla początkujących.

Zajęcia dla dzieci odbywają się raz w tygodniu i trwają 1,5 godziny (łącznie 28 zajęć). Zajęcia odbywają się w małych grupach (max. 6 uczestników).

Zajęcia dla początkujących – nie wymagamy znajomości podstaw gry Minecraft. ?

Kreatywny Programista

Tworzenie własnych modyfikacji do Minecraft dla dzieci 9 – 11 lat.

Rozwiń pełen opis zajęć

Na tych zajęciach skupiamy się na nauce używania zmiennych oraz pobudzamy młodych twórców do realizacji swoich pomysłów na modyfikacje do gry Minecraft.

Podczas kursu uczniowie tworzą własne modyfikacje, modele, struktury, obiekty czy nawet całe obszary strukturalne do Minecrafta. Przy pomocy rozbudowanego narzędzia MCreator rozbudowujemy świat gry na własnych zasadach.

Zajęcia są bardzo dobrym wstępem do trudniejszego programowania i pobudzają dzieci do aktywnego tworzenia treści cyfrowych.

Zajęcia dla dzieci odbywają się raz w tygodniu i trwają 1,5 godziny (łącznie 26 zajęć). Zajęcia odbywają się w małych grupach (max. 6uczestników).

Zajęcia dla średniozaawansowanych. Należy znać podstawowe pojęcia programistyczne i umieć ich używać.

Programowanie dla Zaawansowanych

Tekstowe programowanie LUA w Minecraft oraz Python dla dzieci 10 – 12 lat.

Rozwiń pełen opis zajęć

Na zajęciach będziemy uczyć zaawansowanego, tekstowego programowania w języku LUA przechodząc przygodowe mapy w Minecraft. 

W drugim semestrze przejdziemy do nauki programowania w języku Python, który jest naturalną kontynuacją LUA. Aby pobudzić ciekawość młodych programistów, będziemy przy pomocy Pythona pisać skrypty na mini gry w Minecraftcie!

Zajęcia dla dzieci odbywają się raz w tygodniu i trwają 1,5 godziny (łącznie 26 zajęć). Zajęcia odbywają się w małych grupach (max 6 uczestników).

Zajęcia dla średniozaawansowanych. Należy znać podstawowe pojęcia programistyczne i umieć ich używać.

Game Studio

Tworzenie własnych gier dla dzieci 10 – 13 lat.

Rozwiń pełen opis zajęć

Na kursie Game Studio poznamy rozbudowane możliwości programu Game Maker Studio 2. Będziemy konstruować gry zarówno bazując na grach klasycznych jak i tworzyć własne pomysły.

Zajęcia dla dzieci odbywają się raz w tygodniu i trwają 1,5 godziny (łącznie 26 zajęć). Zajęcia odbywają się w małych grupach (max 6 uczestników).

Zajęcia dla zaawansowanych. Należy znać pojęcia programistyczne i sprawnie ich używać.

Pytania? Dzwoń i pisz śmiało!  

? 507 173 743   ✉️ biuro@mindcloud.pl

GWARANCJA JAKOŚCI

MindCloud to pierwszy w Polsce partner Microsoft w zakresie Minecraft dla Edukacji.

Nasze kursy realizujemy od ponad 6 lat na terenie całej Polski.

microsoft-global-training-partner

Zapisy na zajęcia

Wybierz zajęcia oraz lokalizację i zarezerwuj miejsce!

Filter Products Showing all 2 results
Zajęcia

DLACZEGO NAUKA POPRZEZ GRY?

Podstawy Programowania

Najnowsze badania prowadzone przez Interactive Software Federation of Europe pokazują, że ¾ dzieci w wieku 6-15 lat to aktywni gracze. Gry, podobnie jak literatura, film i telewizja są nieodłącznym elementem życia kulturalnego współczesnych ludzi.

Zalecenia specjalistów, podkreślają że kwestią kluczową nie jest zły dobór czasu przed ekranem, a treści które wtedy dostarczamy dzieciom – badacze dostrzegają różnice między pasywnym spędzaniem czasu przed monitorem (np. oglądanie filmików), a interaktywną konsumpcją (np. graniem) czy tworzeniem treści (np. cyfrowa twórczość) lub czasem na komunikację.

Zajęcia MindCloud pozwalają odkryć kreatywną i edukacyjną stronę gier – uczymy poprzez zabawę. Jesteśmy ekspertami w wykorzystaniu Minecraft w nauczaniu.

 

KIM JESTEŚMY? MISJA EDUKACYJNA MINDCLOUD

Nasz zespół to zarówno pedagodzy, jak i programiści. Zajęcia z programowania dla dzieci w grupach powyżej 6 uczestników prowadzi dwóch trenerów – dbamy o to, aby każdemu dziecku poświęcić maksimum uwagi i pomóc w nauce programowania.

Jesteśmy jedną z największych szkół programowania dla dzieci w Polsce.

MindCloud to wynik naszej fascynacji dydaktyką, nowymi technologiami i innowacjami w edukacji. Programy zajęć tworzy specjalistka metodyczna Minecraft Microsoft dla Edukacji. Warsztaty z programowania dla dzieci MindCloud to autorska i innowacyjna metoda uczenia matematyki i programowania. Wykorzystujemy do tego celu gry i zabawki edukacyjne, są one jednak tylko narzędziami, dzięki któremu uczestnicy mają okazję zmierzyć się z trudnymi, ale jakże emocjonującymi zadaniami kształtującymi intelekt i charakter.

Newsletter

Bądź z nami w kontakcie. Poinformujemy Cię o zapisach na zajęcia i półkolonie, damy znać o ciekawych akcjach edukacyjnych w całej Polsce, wyślemy ciekawe artykuły dotyczące nauki programowania i wychowania cyfrowego.

[FM_form id="1"]