fbpx

Wakacje 2020/2021 - ferie, półkolonie!

zajęcia całodniowe oraz warsztaty

żarówka

Zapraszamy na dwa rodzaje aktywności wakacyjnych dla dzieci 6-14 lat

półkolonie (całodniowe) oraz warsztaty (po kilka godzin dziennie)

  • Półkolonie realizujemy w trybie pięciodniowym od poniedziałku do piątku. Zapewniamy całodzienną opiekę pod okiem doświadczonych instruktorów (uprawnienia wychowawców kolonijnych). Pracujemy w kameralnych grupach.

Na półkoloniach w trakcie dnia realizujemy zajęcia przy komputerze (ok. 1,5h), zajęcia plastyczne, techniczne i sportowe oraz wyjścia na różnorodne atrakcje sportowe i kulturalne. Szczegółowy program półkolonii jest dostępny po wybraniu lokalizacji ich realizacji. W trakcie półkolonii zapewniamy wyżywienie. Nasi uczestnicy są ubezpieczeni,  półkolonie zgłaszamy do Kuratorium Oświaty.

  • Zajęcia warsztatowe to spotkania po kilka godzin dziennie. Podczas zajęć dzieci mają zazwyczaj dwa bloki zajęć tematycznych po 1,5h każdy, jednak każdy ośrodek może realizować warsztaty nieco inaczej. Szczegóły znajdują się w dziale „zapisy” na dole strony.

Co się będzie działo?

Nasze główne propozycje tematyczne na wakacje 2020.

grafika potrójna

Półkolonie dla dzieci 6 - 11 lat.

Na te wakacje przygotowaliśmy trzy propozycje dla dzieci w wieku 6-11 lat z takich miast, jak Warszawa, Rzeszów, Zamość, Olsztyn, Łódź, Jelenia Góra, Katowice, Kraków, Elbląg, Wałbrzych, Skierniewice, Siedlce, Wrocław, Jastrzębie-Zdrój, Gdańsk, Lublin i nie tylko. Poniżej szczegóły.

Dookoła Świata

Półkolonie Dookoła Świata

Na zajęciach czeka nas  Minecraftowa podróż pełna zabawy i nauki. Podczas wycieczek w odległe rejony świata zapoznamy się z różnymi kulturami, dowiemy się wielu ciekawych rzeczy na temat ich historii, będziemy rozwiązywać liczne zagadki. Nie zabraknie też wspólnej gry na Minecraftowym serwerze i zadań grupowych. To będzie prawdziwa podróż życia!

Rajska Wyspa

Półkolonie Rajska Wyspa

Przeżyjmy razem niezapomnianą przygodę w otoczeniu egzotycznej roślinności, zwierząt i zagadek! Podczas Wakacji na Minecraftowej Rajskiej Wyspie spędzimy czas przy ognisku, pod palmami, zbudujemy własny kurort, poznamy niezwykłą, pełną zawiłości historię pewnego naukowca… Dowiemy się również jak wypoczywać w sposób wartościowy i bezpieczny.

Ale Kosmos

Półkolonie Ale Kosmos!

Czeka nas Minecraftowa, międzyplanetarna przygoda! Na początku będziemy musieli przygotować się do lotu w kosmos dowiadując się o możliwościach i niebezpieczeństwach, konstruując rakietę, zbiorniki z tlenem i inne niezbędne sprzęty. Dopiero po odpowiednim przygotowaniu oderwiemy się od Ziemi i zbadamy to co na co dzień widzimy nad sobą! Polecimy rakietą w kosmos i zbudujemy własne bazy kosmiczne na Księżycu i Marsie, odwiedzimy asteroidy, urządzimy wyścigi łazików na Marsie, poszukamy obcych, minecraftowych cywilizacji w odmętach galaktyki. Będzie się działo! A innymi słowy – Ale Kosmos! 

W planach mamy grę na świetnych, kosmicznych modyfikacjach oraz wartościowe warsztaty tematyczne o kosmosie.

Półkolonie dla dzieci 9 - 14 lat.

Kamera… Akcja!

Na półkoloniach Akademia YouTube w tym roku zaczniemy od podstawowych umiejętności młodego YouTubera takich jak montaż żeby przejść do konkretów – będziemy tworzyć tutoriale, poznamy tajniki dobrego pierwszego wrażenia, skupimy się na dobrych miniaturkach, stworzymy challange pracując na greenscreenie. Ponadto, mamy w planach wspólne robienie akcji społecznych o bezpiecznym korzystaniu z Internetu na co jak zawsze kładziemy duży nacisk. Po półkoloniach dzieci wyjdą z zajęć ze skończonym, własnoręcznie stworzonym filmem oraz podstawowymi umiejętnościami montażu obrazu i dźwięku oraz programów do tego służących.

Elementem wzbogacającym półkolonie będzie nauka programowania na ciekawych platformach w formie gier. Poznamy podstawowe zasady rządzące się programowaniem. Będzie różnorodnie i ekscytująco!

Warsztaty dla dzieci 9-14 lat.

Warsztaty Game Studio & Tworzenie Modów

Na zajęciach będziemy tworzyli własną grę komputerową przy użyciu programu Game Maker Studio 2. W trakcie realizacji własnych projektów uczymy się podstaw składni prezentowanych języków, operujemy na zmiennychdebugujemy i przekształcamy gotowy kod. Będziemy poznawać ogólne zasady i stosować je we własnych grach starając się je uszczegóławiać. Możliwości są nieograniczone!

Ponadto, będziemy tworzyć zaawansowane modyfikacje do Minecrafta. Odkryjemy nieznane dotąd funkcje programu MCreator i rozbudujemy Minecrafta po swojemu. Macie już jakieś pomysły co dodacie do gry…?

Oferujemy półkolonie dla dzieci z Warszawy, Wrocławia, Siedlec, Skierniewic, Katowic i nie tylko. Zapraszamy!

Realizacja zajęć

Każdy ośrodek Mindcloud może organizować półkolonie i warsztaty nieco inaczej.

Żeby zobaczyć szczegóły, wybierz interesujący Cię termin poniżej.

Szczegóły, terminy i zapisy

Szczegółowy program półkolonii, miejsce realizacji oraz ceny znajdziesz po wybraniu interesującej Cię lokalizacji.

Filter Products Showing all 6 results
Zajęcia
Lokalizacja

Dlaczego warto zapisać dziecko na nasze półkolonie?

  • Nasze półkolonie w Warszawie i innych polskich miastach zostały zaplanowane pod kątem potrzeb dzieci i obejmują zarówno przyjemną naukę, jak również różnego rodzaju atrakcje. Dzięki temu z jednej strony dziecko zyskuje wartościową wiedzę i umiejętności, a z drugiej spędza wyjątkowe wakacje w gronie rówieśników.
  • Wszyscy uczestnicy ferii biorą udział w różnego rodzaju warsztatach, które pozwolą na ich rozwój na wielu płaszczyznach. W zależności od wieku i wybranych półkolonii, maluch będzie mógł spędzić pożyteczny czas w świecie gry Minecraft, nauczy się tego, jak montować i publikować filmy na YouTube albo stworzy własną grę komputerową.
  • Podczas ferii dzieci będzie miało styczność z nowymi technologiami, co pozwoli mu na oswojenie się z nimi i pozyskanie niezbędnej wiedzy, która będzie niezwykle przydatna w trakcie dalszej edukacji. To doskonały wstęp do programowania, które jest dzisiaj pożądaną specjalizacją na całym świecie.
  • Wszystkim uczestnikom półkolonii zapewnione będzie maksymalne poczucie bezpieczeństwa. Twoje dziecko znajdzie się pod opieką doświadczonych i wykwalifikowanych instruktorów, którzy posiadają uprawnienia wychowawców kolonijnych. Dzięki pracy w kameralnych grupach każdy uczestnik ferii w Warszawie czy jakimkolwiek innym mieście może liczyć na w pełni indywidualną opiekę. Co więcej, wszystkie dzieci są ubezpieczone.
  • Zajęcia przy komputerze to nie wszystko. Pragniemy zadbać o to, aby każde dziecko mogło korzystać z licznych atrakcji, dlatego też zapewniamy zajęcia plastyczne, techniczne i sportowe, a także wyjścia na wydarzenia kulturowe czy sportowe. Na naszych półkoloniach nie da się nudzić!

Każdemu dziecku zapewniamy pełne wyżywienie i przyjemną atmosferę w gronie rówieśników. Dzięki temu organizowane przez nas półkolonie cieszą się tak dużym zainteresowaniem, a najmłodsi chcą na nie wracać każdego roku!

Newsletter

Bądź z nami w kontakcie. Poinformujemy Cię o zapisach na zajęcia i półkolonie, damy znać o ciekawych akcjach edukacyjnych w całej Polsce, wyślemy ciekawe artykuły dotyczące nauki programowania i wychowania cyfrowego.

Administratorem Twoich danych osobowych będzie MINDCLOUD Justyna Płatek, ul. A. German 18, 01-794 Warszawa, NIP: 7393679586. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych znajdziesz w polityce prywatności.

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam zgodę na otrzymywanie na mój adres e-mail informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach związanych z MindCloud. Wiem, że w każdej chwili mogę wycofać zgodę.