fbpx

Półkolonie 2022

moc atrakcji na stacjonarnych półkoloniach i warsztatach

Letnie cyfrowe zajęcia dla dzieci w MindCloud

Lato w Mindcloud to 5 dniowy wypoczynek w mieście dla dzieci 7-13 lat. Realizujemy całodniowe zajęcia cyfrowe pod okiem doświadczonej kadry.

Dla naszych uczestników przygotowaliśmy szereg cyfrowych scenariuszy edukacyjnych m.in. zajęcia Minecraft, tworzenie modów, akademia YT, programowanie płytek Mico:bit i inne uwielbiane przez młodych fanów technologii! Nie obejdzie się także od zabawy na świeżym powietrzu i wyjść w atrakcyjne miejsca w mieście.

Każdy ośrodek Mindcloud realizuje wybrane scenariusze opracowane przez naszych ekspertów edukacyjnych.

Po szczegóły kliknij w konkretny termin w dziale zapisy na dole strony.

A może zajęcia online?

Na wakacje przygotowaliśmy zajęcia grupowe oraz pakiety zajęć indywidualnych.

Zobacz naszą ofertę zajęć:

✅ Grupowych warsztatów online –> tutaj!

✅ Indywidualnych pakietów zajęć z programowania  –> tutaj!

Co otrzymujesz w cenie półkolonii?

5 pełnych dni opieki | pełne wyżywienie

niezapomnianą zabawę | wszystkie wymagane bilety | ubezpieczenie

? wypoczynek zgłaszamy jest do Kuratorium Oświaty,

? turnus to 5 całych dni wspólnej zabawy i nauki,

? tworzymy małe grupy – do 20 osób – dzięki temu możemy w pełni zaangażować wszystkich uczniów,

? na naszych uczestników czekają autorskie, fabularyzowane mapy edukacyjne w grze Minecraft oraz projekty programistyczne. Nasza kadra przygotowała wiele przygód i niespodzianek!

? Na półkoloniach w trakcie dnia realizujemy zajęcia przy komputerze (grupy młodsze ok. 1,5h, starsze ok 2,5h dziennie), zajęcia plastyczne, techniczne i sportowe. Szczegółowy program półkolonii jest dostępny po wybraniu lokalizacji ich realizacji.

półkolonie są prowadzone przez trenerów MindCloud z uprawnieniami wychowawcy pod okiem kierownika wypoczynku,

? nasi prowadzący to pasjonaci Minecrafta i programowania a jednocześnie doświadczeni prowadzący.

? program zajęć został przygotowany przez Microsoft Innovative Educator – jesteśmy jedynym w Polsce partnerem Microsoft dla Edukacji.

GWARANCJA JAKOŚCI

MindCloud to jedyny w Polsce partner Microsoft w zakresie Minecraft dla Edukacji.

microsoft-global-training-partner

Zapisy na półkolonie

Każdy ośrodek Mindcloud może organizować półkolonie i warsztaty nieco inaczej.

Żeby zobaczyć szczegóły, wybierz interesujący Cię termin poniżej.

Filter Products Showing the single result
Zajęcia
Lokalizacja

ZASADY REZERWACJI MIEJSCA

Kursy startują po uzbieraniu grupy minimum uczestników!
Informacje ze szczegółami technicznymi i harmonogramem otrzymacie mailowo.

Zapisując się przez stronę wpłacasz zaliczkę, rezerwuje ona udział dziecka w warsztatach – pozostałą kwotę płatności rozliczasz do rozpoczęcia turnusu. Możesz odwołać swoją rezerwację w ciągu 14 dni– zwrócimy Ci Twoją zaliczkę, jeżeli zajęcia jeszcze się nie rozpoczęły.

DLACZEGO NAUKA POPRZEZ GRY?

Podstawy Programowania

Najnowsze badania prowadzone przez Interactive Software Federation of Europe pokazują, że ¾ dzieci w wieku 6-15 lat to aktywni gracze. Gry, podobnie jak literatura, film i telewizja są nieodłącznym elementem życia kulturalnego współczesnych ludzi.

Zalecenia specjalistów, podkreślają że kwestią kluczową nie jest zły dobór czasu przed ekranem, a treści które wtedy dostarczamy dzieciom – badacze dostrzegają różnice między pasywnym spędzaniem czasu przed monitorem (np. oglądanie filmików), a interaktywną konsumpcją (np. graniem) czy tworzeniem treści (np. cyfrowa twórczość) lub czasem na komunikację.

Zajęcia MindCloud pozwalają odkryć kreatywną i edukacyjną stronę gier – uczymy poprzez zabawę. Jesteśmy ekspertami w wykorzystaniu Minecraft w nauczaniu.

 

KIM JESTEŚMY? MISJA EDUKACYJNA MINDCLOUD

Nasz zespół to zarówno pedagodzy, jak i programiści. Zajęcia z programowania dla dzieci w grupach powyżej 6 uczestników prowadzi dwóch trenerów – dbamy o to, aby każdemu dziecku poświęcić maksimum uwagi i pomóc w nauce programowania.

Jesteśmy jedną z największych szkół programowania dla dzieci w Polsce.

MindCloud to wynik naszej fascynacji dydaktyką, nowymi technologiami i innowacjami w edukacji. Programy zajęć tworzy specjalistka metodyczna Minecraft Microsoft dla Edukacji. Warsztaty z programowania dla dzieci MindCloud to autorska i innowacyjna metoda uczenia matematyki i programowania. Wykorzystujemy do tego celu gry i zabawki edukacyjne, są one jednak tylko narzędziami, dzięki któremu uczestnicy mają okazję zmierzyć się z trudnymi, ale jakże emocjonującymi zadaniami kształtującymi intelekt i charakter.

Newsletter

Bądź z nami w kontakcie. Poinformujemy Cię o zapisach na zajęcia i półkolonie, damy znać o ciekawych akcjach edukacyjnych w całej Polsce, wyślemy ciekawe artykuły dotyczące nauki programowania i wychowania cyfrowego.

[FM_form id="1"]