fbpx

Szkolenie Minecraft w Edukacji

Słyszeliście o projekcie Microsoft – Minecraft: Education Edition? Skierowany jest do oświaty. Jego możliwości mogą wykorzystać publiczne oraz niepubliczne placówki edukacyjne. Odpowiada na potrzeby zarówno uczniów jak i nauczycieli. Przede wszystkim jednak, daje nieskończenie wiele możliwości rozwoju.

Do tej pory Minecraft mógł kojarzyć się Wam z nauką programowania czy lekcjami informatyki. Obecny właściciel poszedł o krok dalej. Dlaczego by nie zrealizować projektu, który pomógłby uczniom w przedmiotach pozornie nie związanych z komputerami? Gra została przekształcona i wzbogacona o dodatkowe elementy. Powstały scenariusze lekcji na matematykę, historię, biologię, chemię i wiele więcej. Mapy interaktywne pozwalają dzieciom uczyć się w sposób niekonwencjonalny i niezwykle skuteczny. Mogą zapoznać się z reakcjami chemicznymi, uczyć się ułamków czy powtórzyć zagadnienia związane ze starożytnością. Minecraft daje nieskończenie wiele możliwości. Nauczyciele mogą sprawdzić wiedzę swoich uczniów, a możliwość gry wieloosobowej pozwala na rozwijanie umiejętności pracy w grupie.

 

Ponad 500 gotowych scenariuszy!

Przykładowych scenariuszy jest wiele. Przeznaczone są zarówno dla najmłodszych uczniów klas podstawowych jak i dla nastolatków z klas wyższych. Na lekcji biologii dzieci razem z nauczycielem poznają różnicę w budowie komórek zwierzęcych i roślinnych. Powtarzając materiał z historii zwiedzają starożytne piramidy czy antyczny Rzym. Na gotowych mapach znajdują się zadania rozwijające wiedzę i kreatywność. Dzięki temu uczniowie nie tylko powtarzają materiał przyswojony z książek. Ćwiczą także umiejętności analitycznego myślenia, rozwijają swoje zainteresowania, budują i realizują zadania wyznaczone przez nauczyciela. Sama gra oferuje również wprowadzenie własnych scenariuszy i modyfikowanie obecnych.

 

Szkolenie w Oslo

W styczniu mieliśmy okazję uczestniczyć w międzynarodowym szkoleniu dla partnerów Microsoft w zakresie Minecraft w Edukacji. Kilkudniowy kurs odbył się w siedzibie Microsoft, w Oslo. Zgłębiliśmy zagadnienia związane z wdrażaniem Minecrafta w sektorze edukacyjnym. Mieliśmy okazję pracować z edukatorami z innych krajów. Poznaliśmy bliżej Minecraft Education Edition, który dzięki dwuletniej pracy zespołów technicznych oraz nauczycieli, stał się łatwym w obsłudze narzędziem dydaktycznym.

 

 

Teraz możemy z dumą ogłosić, że jako jedyni w Polsce posiadamy certyfikat Microsoft in Education Global Training Partner w zakresie Minecraft w Edukacji. Dzięki temu możemy pomóc we wprowadzaniu nowoczesnych edukacyjnych rozwiązań w szkołach, bibliotekach, muzeach oraz organizacjom charytatywnym!