fbpx

Programowanie i matematyka w Minecraft w SSPI 100 Jaskółka

Twoje dziecko może rozwijać umiejętność logicznego myślenia grając w swoją ulubioną grę!

Czego uczymy na zajęciach?

Ćwiczymy myślenie algorytmiczne i logikę (porządkowanie informacji, kodowanie i dekodowanie, planowanie sekwencji działań, rozpoznawanie wzorców, analiza) oraz umiejętności matematyczne niezbędne na bardziej zaawansowanych etapach nauki programowania.

Jak uczymy przy pomocy gry Minecraft?

Dzieci pracują pod okiem trenerów na specjalnie przygotowanych przez nas mapach edukacyjnych w grze Minecraft – aby je zaliczyć niezbędne jest rozwiązanie zadań matematycznych i logicznych.

Każde zajęcia dla dzieci to: praca z papierowym podręcznikiem, realizacja mapy edukacyjnej w Minecraftcie i zadania rozwijające kreatywność.

Jak zorganizowane są zajęcia?

Zajęcia dla dzieci odbywają się raz w tygodniu i trwają 1,5 godziny (łącznie 28 zajęć). Zajęcia odbywają się w małych grupach (max 6 uczestników).

Kursanci otrzymują podręczniki. Na zakończenie cyklu zajęć z programowania każde dziecko otrzymuje upominek i dyplom.

Dla kogo jest przeznaczone są zajęcia?

Zajęcia dla początkujących –kurs Wstęp do Programowania jest przeznaczony dla dzieci z klas 1-2, kurs Podstawy Programowania dla dzieci z klas 3-4.

Program kursu

Zajęcia obejmują 56 godzin lekcyjnych nauki. Dbamy o wysoką wartość merytoryczną zajęć – jeśli interesuje Cię co będziemy robić na zajęciach, obejrzyj przykładowy materiał z kursu oraz nasze sylabusy, tutaj znajdziesz ze Wstępu do Programowania, a tutaj z Podstaw Programowania.

Wstęp do Programowania
dla klas 1 - 2:

Podstawy Programowania
dla klas 3 - 4:

Co otrzymujesz w cenie kursu?

 • 56 godzin lekcyjnych czyli 28 spotkań po 1,5h (spotkania raz w tygodniu – cykl roczny)

 • Maksymalnie 6 uczniów w grupie

 • 195 zł miesięcznie – specjalna oferta cenowa dla uczniów SSPI 100 Jaskółka, cena zajęć jest niższa w pozostałych lokalizacjach w Warszawie.

 • teczka i karta do zbierania odznak

 • zeszyt ćwiczeń (ok 120 stron zadań na cały kurs) i odznaki do wklejenia

 • upominki na koniec roku szkolnego w MindCloud

 • dyplom na zakończenie zajęć

 • Uczniowie uczą się myślenia algorytmicznego i matematyki lub programowania poprzez zabawę w grze oraz realizacje specjalnych kart pracy

 • Autorskie mapy edukacyjne w grze Minecraft

 • Certyfikowani trenerzy  posiadający kompetencje pedagogiczno-techniczne

 • Program przygotowany przez Microsoft Innovative Educator,

 • Możliwość tzw. odrabianek w przypadku nieobecności (szczegółowe zasady ustalone przez dany Ośrodek)

 • Możliwość wypowiedzenia umowy w trakcie kursu (miesięczny okres wypowiedzenia)

 • Panel Klienta pozwalający sprawdzić status płatności, obecność na zajęciach

 • Dostępne płatności ratalne

GWARANCJA JAKOŚCI

MindCloud to jedyny w Polsce partner Microsoft w zakresie Minecraft dla Edukacji.

microsoft-global-training-partner

Zapisy

Filter Products Showing all 4 results
Zajęcia
Lokalizacja

ZASADY REZERWACJI MIEJSCA

– wybierz interesujący Cię kurs w menu powyżej aby sprawdzić cenę zajęć w danej lokalizacji,
– zapisując się przez stronę wpłacasz zaliczkę, rezerwuje ona udział dziecka w warsztatach – pozostałą kwotę płatności za kurs możesz zapłacić w ratach,
– po dokonaniu zapisu otrzymasz od nas mailem umowę oraz szczegóły organizacyjne,
– w ciągu roku możesz w każdej chwili zrezygnować z kursu z miesięcznym terminem wypowiedzenia,
– możesz odwołać swoją rezerwację w ciągu 14 dni – zwrócimy Ci Twoją zaliczkę,

kurs programowania dla dzieci
Logo MindCloud

DLACZEGO NAUKA PROGRAMOWANIA W MINECRAFT?

Sądzimy, że najlepszym motywatorem do nauki programowania dla dzieci są pozytywne emocje i satysfakcja ze zdobywania nowych umiejętności, dlatego na naszych zajęciach uczymy logicznego myślenia i podstaw programowania w świecie gry Minecraft.

Jest to gra, która pozwala połączyć świetną zabawę z rozwijaniem kompetencji cyfrowych. Dla naszych uczniów przygotowaliśmy specjalne edukacyjne mapy w grze, które pozwolą im zrozumieć podstawy matematyki niezbędne w dalszej nauce programowania.

Gra Minecraft jest doskonałym narzędziem umożliwiającym naukę myślenia algorytmicznego dla dzieci przez zabawę. Na warsztatach z wstępu do programowania uczymy samodzielnego, logicznego myślenia, radzenia sobie z błędami (poszukiwanie prawidłowych rozwiązań) oraz kreatywnego wykorzystania zdobytej wiedzy (własne projekty).

KIM JESTEŚMY? MISJA EDUKACYJNA MINDCLOUD

Nasz zespół to zarówno pedagodzy, jak i programiści. Zajęcia z programowania dla dzieci prowadzi dwóch trenerów – dbamy o to aby każdemu dziecku poświęcić maksimum uwagi i pomóc w nauce programowania.

Jesteśmy jedną z największych szkół programowania dla dzieci w Polsce.
MindCloud to wynik naszej fascynacji Minecraftem, nowymi technologiami i innowacjami w edukacji. Programy zajęć tworzy specjalistka metodyczna Minecraft Microsoft dla Edukacji.

Warsztaty z programowania dla dzieci MindCloud to autorska i innowacyjna metoda uczenia matematyki i programowania. Wykorzystujemy do tego celu grę Minecraft, jest ona jednak tylko narzędziem, dzięki któremu uczestnicy mają okazję zmierzyć się z trudnymi, ale jakże emocjonującymi zadaniami.

Korzyści dla Twojego dziecka

Nasze warsztaty dla dzieci pozwalają na efektywne połączenie przyjemnego z pożytecznym. Dziecko, grając w swoją ulubioną grę, uczy się myślenia algorytmicznego oraz logiki, co pozwoli mu wykorzystać zdobytą wiedzę w przyszłej edukacji – zarówno tej szkolnej, jak również programistycznej.

Zajęcia dla dzieci pozwalają maluchowi zdobyć wiele cennych umiejętności, takich jak porządkowanie informacji, kodowanie i dekodowanie, planowanie sekwencji działań czy rozpoznawanie wzorców. Uczy się analizować i zyskuje umiejętności matematyczne, które będą niezwykle przydatne na dalszych etapach jego życia.

Do nauki wykorzystujemy ulubioną grę najmłodszych – Minecraft. Nie jest to jednak standardowa rozgrywka, ponieważ przygotowujemy specjalne mapy edukacyjne, których zaliczenie wymaga rozwiązywania zadań – zarówno matematycznych, jak i logicznych. Dzięki temu dziecko uczy się poprzez doskonałą zabawę.

Nasze warsztaty dla dzieci w Warszawie zapewniają najmłodszym przyjemne spędzanie czasu w gronie rówieśników, dlatego też chętnie uczęszczają one na zajęcia i chłoną wiedzę bez jakichkolwiek oporów.

Zapewniamy aż 56 godziny lekcyjne (28 spotkań po 1,5 h), co jest wystarczającym czasem, aby Twoje dziecko zyskało niezbędną wiedzę i rozwinęło swoje umiejętności. Co więcej, każdy uczestnik warsztatów może liczyć na indywidualne wsparcie trenera – jest to możliwe dzięki małym, maksymalnie 12-osobowym grupom (1 trener na maksymalnie 6 uczestników).

Zajęcia dla dzieci w Warszawie dedykowane są najmłodszym (wiek 7-8 lat) – nie jest przy tym wymagane, by dziecko posiadało jakiekolwiek podstawy w zakresie programowania, a nawet nie musi znać gry Minecraft.

 • Każde dziecko ma zapewnione pełne bezpieczeństwo – również pod kątem wszelkich standardów sanitarnych. W przypadku zamknięcia szkół w wyniku pandemii, lekcje odbywają się online.

Newsletter

Bądź z nami w kontakcie. Poinformujemy Cię o zapisach na zajęcia i półkolonie, damy znać o ciekawych akcjach edukacyjnych w całej Polsce, wyślemy ciekawe artykuły dotyczące nauki programowania i wychowania cyfrowego.

[FM_form id="1"]