fbpx

Przedszkolaki Kodują

warsztaty dla przedszkoli

programowanie dla dzieci online
przedszkolaki-facebook-nobg (1)

Zajęcia z kodowania dla dzieci w Twoim przedszkolu

Kiedy zacząć naukę programowania?

Jak najwcześniej!
Zajęcia z kodowania dla przedszkolaków to rozwój uniwersalnych umiejętności logicznego myślenia, rozszerzenie edukacji matematycznej i rozbudzanie zdolności intelektualnych.

Program Przedszkolaki Kodują uzupełnia pracę nauczycieli w realizowaniu podstawy programowej, a w szczególności Obszaru 13, czyli wspomagania rozwoju intelektualnego dzieci wraz z edukacją matematyczną.

Czego się nauczy Twoje dziecko?

– będzie rozwiązywać zagadki i łamigłówki prowadzące do odkrywania algorytmów,

– nauczy się rozumieć cel stawianych przed nim zadań i ustalać krok po kroku plan ich realizacji,

– podejmie próby samodzielnego rozwiązywania problemów i nauczy się radzić z pojawiającymi się błędami,

– dowie się jak mądrze i bezpiecznie korzystać z nowych technologii.

Jak przebiegają zajęcia dla przedszkolaków?

Są to 45 minutowe warsztaty dla grup do 12 osób, przeznaczone są dla dzieci 4-6 lat opierają się na wykorzystaniu gier i zabaw z zakresu myślenia algorytmicznego.
Nie siedzimy przed ekranami!

Używamy tradycyjnych narzędzi dydaktycznych do pracy z grupą takich jak mata edukacyjna i karty pracy indywidualnej, technologia jest także obecna na zajęciach w postaci robotów i akcesoriów np. robota Photona, gry Scottie Go.

Jak zapisać się na zajęcia?

Zajęcia organizujemy w Twoim przedszkolu – nasz trener przyjeżdża do grupy ze sprzętem i pomocami edukacyjnymi. Możesz nas zaprosić do swojej placówki, zorganizujemy dla grupy Twojego dziecka bezpłatne zajęcia pokazowe i zaprosimy pozostałych rodziców do udziału w kursie w nowym roku szkolnym.

Napisz do nas: biuro@mindcloud.pl lub zadzwoń 507 173 743, 507 173 662 aby zamówić zajęcia pokazowe.

ZAMÓW ZAJĘCIA PRÓBNE

Zbierz grupę kodujących przedszkolaków, a my przyjedziemy do Ciebie. Sprawdźcie nas!

ZASADY ORGANIZACJI ZAJĘĆ

– zajęcia organizowane są w przedszkolach w ramach godzin funkcjonowania placówki,
– minimalna grupa warsztatowa to 6 uczestników,
– rodzic w porozumieniu z dyrekcją przedszkola może zaprosić MindCloud do prowadzenia zajęć w placówce swojego dziecka,
– zajęcia odbywają się raz w tygodniu po 45 min,
– cena za kurs jest zależna od lokalizacji zajęć, istnieje możliwość rozliczenia ratalnego (miesięcznego),

przedszkolaki nauka kodowania scottie go

DLACZEGO NAUKA PROGRAMOWANIA DLA DZIECI?

Aby rozwijać predyspozycje dziecka trzeba je odkryć jak najwcześniej.

I chociaż nie każdy przedszkolak zostanie w przyszłości programistą, nauka logicznego myślenia, którą kształtuje kodowanie jest uniwersalną umiejętnością. Tak jak zajęcia z muzyki, plastyki czy języka obcego – warsztaty z programowania od najmłodszych lat kształtują wrażliwość i pozwalają lepiej rozumieć otaczający nas świat. A świat komputerów jest częścią naszej codzienności. Warto aby każdy przedszkolak poznał jej wartościową stronę. Nauka programowania to podobnie jak nauka języka – inwestycja w przyszłość młodego człowieka!

Sądzimy, że najlepszym motywatorem do nauki programowania dla dzieci są pozytywne emocje i satysfakcja ze zdobywania nowych umiejętności, dlatego używamy zabawek edukacyjnych i opracowanych przez nas pomocy dydaktycznych aby kodowanie było łatwe i przyjemne dla najmłodszych.

KIM JESTEŚMY? MISJA EDUKACYJNA MINDCLOUD

Nasz zespół to zarówno pedagodzy, jak i programiści. Zajęcia z programowania dla dzieci w grupach powyżej 6 uczestników prowadzi dwóch trenerów – dbamy o to, aby każdemu dziecku poświęcić maksimum uwagi i pomóc w nauce programowania.

Jesteśmy jedną z największych szkół programowania dla dzieci w Polsce.
MindCloud to wynik naszej fascynacji dydaktyką, nowymi technologiami i innowacjami w edukacji. Programy zajęć tworzy specjalistka metodyczna Minecraft Microsoft dla Edukacji. Warsztaty z programowania dla dzieci MindCloud to autorska i innowacyjna metoda uczenia matematyki i programowania. Wykorzystujemy do tego celu gry i zabawki edukacyjne, są one jednak tylko narzędziami, dzięki któremu uczestnicy mają okazję zmierzyć się z trudnymi, ale jakże emocjonującymi zadaniami kształtującymi intelekt i charakter.

Newsletter

Bądź z nami w kontakcie. Poinformujemy Cię o zapisach na zajęcia i półkolonie, damy znać o ciekawych akcjach edukacyjnych w całej Polsce, wyślemy ciekawe artykuły dotyczące nauki programowania i wychowania cyfrowego.

[FM_form id="1"]