fbpx

Przedszkolaki Kodują

warsztaty dla dzieci 4-6 lat

Kiedy zacząć naukę programowania?

Jak najwcześniej!
Zajęcia z kodowania dla przedszkolaków to rozwój uniwersalnych umiejętności logicznego myślenia, rozszerzenie edukacji matematycznej i rozbudzanie zdolności intelektualnych.

Program Przedszkolaki Kodują uzupełnia pracę nauczycieli w realizowaniu podstawy programowej, a w szczególności Obszaru 13, czyli wspomagania rozwoju intelektualnego dzieci wraz z edukacją matematyczną.

Czego się nauczy Twoje dziecko?

– będzie rozwiązywać zagadki i łamigłówki prowadzące do odkrywania algorytmów,

– nauczy się rozumieć cel stawianych przed nim zadań i ustalać krok po kroku plan ich realizacji,

– podejmie próby samodzielnego rozwiązywania problemów i nauczy się radzić z pojawiającymi się błędami,

– dowie się jak mądrze i bezpiecznie korzystać z nowych technologii.

Jak przebiegają zajęcia dla przedszkolaków?

Są to 45 minutowe warsztaty dla grup do 12 osób, przeznaczone są dla dzieci 4-6 lat opierają się na wykorzystaniu gier i zabaw z zakresu myślenia algorytmicznego.
Nie siedzimy przed ekranami!

Używamy tradycyjnych narzędzi dydaktycznych do pracy z grupą takich jak mata edukacyjna i karty pracy indywidualnej, technologia jest także obecna na zajęciach w postaci robotów i akcesoriów np. robota Photona, gry Scottie Go.

Jak zapisać się na zajęcia?

Zajęcia organizujemy w Twoim przedszkolu – nasz trener przyjeżdża do grupy ze sprzętem i pomocami edukacyjnymi. Możesz nas zaprosić do swojej placówki, zorganizujemy dla grupy Twojego dziecka bezpłatne zajęcia pokazowe i zaprosimy pozostałych rodziców do udziału w kursie w nowym roku szkolnym.

Napisz do nas: biuro@mindcloud.pl lub zadzwoń 507 173 743, 507 173 662 aby zamówić zajęcia pokazowe.

PROGRAM KURSU

Ten kurs obejmuje 29 godzin lekcyjnych nauki. Dbamy o wysoką wartość merytoryczną zajęć – jeśli interesuje Cię co będziemy robić na poszczególnych spotkaniach, sprawdź nasz sylabus:

ZASADY ORGANIZACJI ZAJĘĆ

– zajęcia organizowane są w przedszkolach w ramach godzin funkcjonowania placówki,
– minimalna grupa warsztatowa to 6 uczestników,
– rodzic w porozumieniu z dyrekcją przedszkola może zaprosić MindCloud do prowadzenia zajęć w placówce swojego dziecka,
– zajęcia odbywają się raz w tygodniu po 45 min,
– cena za kurs jest zależna od lokalizacji zajęć, istnieje możliwość rozliczenia ratalnego (miesięcznego),

DLACZEGO NAUKA PROGRAMOWANIA DLA DZIECI?

Aby rozwijać predyspozycje dziecka trzeba je odkryć jak najwcześniej.

I chociaż nie każdy przedszkolak zostanie w przyszłości programistą, nauka logicznego myślenia, którą kształtuje kodowanie jest uniwersalną umiejętnością. Tak jak zajęcia z muzyki, plastyki czy języka obcego – warsztaty z programowania od najmłodszych lat kształtują wrażliwość i pozwalają lepiej rozumieć otaczający nas świat. A świat komputerów jest częścią naszej codzienności. Warto aby każdy przedszkolak poznał jej wartościową stronę. Nauka programowania to podobnie jak nauka języka – inwestycja w przyszłość młodego człowieka!

Sądzimy, że najlepszym motywatorem do nauki programowania dla dzieci są pozytywne emocje i satysfakcja ze zdobywania nowych umiejętności, dlatego używamy zabawek edukacyjnych i opracowanych przez nas pomocy dydaktycznych aby kodowanie było łatwe i przyjemne dla najmłodszych.

KIM JESTEŚMY? MISJA EDUKACYJNA MINDCLOUD

Nasz zespół to zarówno pedagodzy, jak i programiści. Zajęcia z programowania dla dzieci w grupach powyżej 6 uczestników prowadzi dwóch trenerów – dbamy o to, aby każdemu dziecku poświęcić maksimum uwagi i pomóc w nauce programowania.

Jesteśmy jedną z największych szkół programowania dla dzieci w Polsce.
MindCloud to wynik naszej fascynacji dydaktyką, nowymi technologiami i innowacjami w edukacji. Programy zajęć tworzy specjalistka metodyczna Minecraft Microsoft dla Edukacji. Warsztaty z programowania dla dzieci MindCloud to autorska i innowacyjna metoda uczenia matematyki i programowania. Wykorzystujemy do tego celu gry i zabawki edukacyjne, są one jednak tylko narzędziami, dzięki któremu uczestnicy mają okazję zmierzyć się z trudnymi, ale jakże emocjonującymi zadaniami kształtującymi intelekt i charakter.

Zapisy

Filter Products Showing the single result
Zajęcia
Lokalizacja

Newsletter

Bądź z nami w kontakcie. Poinformujemy Cię o zapisach na zajęcia i półkolonie, damy znać o ciekawych akcjach edukacyjnych w całej Polsce, wyślemy ciekawe artykuły dotyczące nauki programowania i wychowania cyfrowego.

Administratorem Twoich danych osobowych będzie MINDCLOUD Justyna Płatek, ul. A. German 18, 01-794 Warszawa, NIP: 7393679586. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych znajdziesz w polityce prywatności.

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam zgodę na otrzymywanie na mój adres e-mail informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach związanych z MindCloud. Wiem, że w każdej chwili mogę wycofać zgodę.