fbpx

Półkolonie z YouTube – czy to dobry pomysł?

Dzieci i nastolatki uwielbiają YouTube. To tutaj słuchają piosenek, oglądają nowe teledyski swoich idoli, śledzą kanały ulubionych twórców, komentują materiały i dzielą się nimi ze znajomymi, wstawiają swoje własne filmiki. Śmiało można zaryzykować stwierdzenie, że współczesne pokolenie z tym znanym serwisem bawi się, odpoczywa i uczy. Twoja pociecha marzy o karierze znanego YouTubera, a Ty zupełnie nie rozumiesz tej fascynacji? A co byś powiedział na… wakacje z YouTube? Nie, nie. Nie chodzi o spędzanie całych dni przed laptopem, ale zapisaniem dziecka na półkolonie.

Półkolonie – poszukaj zajęć zgodnych z zainteresowania swojego dziecka

Ponad 2 miesiące wakacji dla wielu pracujących rodziców stanowią niemałe wyzwanie. Urlop jest o wiele krótszy, a turnusy kolonijne przeciętnie trwają około 2 (w porywach do 3) tygodni. Zastanawiasz się, co zrobić z pozostałym czasem? Chcesz, by Twoje dziecko ciekawie, a jednocześnie konstruktywnie spędziło letnie dni wolne od zajęć szkolnych? Dobrym rozwiązaniem są półkolonie. W praktycznie każdym większym mieście (Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław, Katowice, Gdańsk, Lublin, Łódź itp.) znajdziesz szeroki wybór interesujących ofert, skierowanych w stronę dzieci z różnych grup wiekowych. Są one tańszą i bardziej elastyczną alternatywą dla tradycyjnych wyjazdów na kolonie i obozy dziecięce.

Półkolonie najczęściej organizowane są w trybie od poniedziałku do piątku. Dzieci mają zapewnioną całodobową opiekę nauczycieli, instruktorów czy trenerów (osób z uprawnieniami wychowawcy kolonijnego), wyżywienie, wiele atrakcji oraz interesujących zajęć pozwalających zdobywać nowe umiejętności lub rozwijać pasje. Organizatorzy dbają o bezpieczeństwo (profesjonalne firmy i szkoły zgłaszają wydarzenia do Kuratorium Oświaty) oraz zapewniają program, który wspiera rozwój dziecka. Dzięki temu Twoja pociecha może przeżyć w wakacje ciekawą przygodę, nauczyć się czegoś nowego i nawiązać wartościowe przyjaźnie.

Półkolonie – dopasuj tematykę do zainteresowań dziecka

Pamiętaj, że półkolonie powinny przynieść Twojemu dziecku pozytywne emocje i wspomnienia. Rodzice czasami zapominają o tym i zapisują swoje pociechy na zajęcia tematyczne, które mają niewiele wspólnego z ich zainteresowaniami. Maluch uwielbiający sport nie będzie raczej szczęśliwy na półkoloniach, których tematem przewodnim jest śpiew czy zajęcia teatralne. Wielbicielka zajęć plastycznych z pewnością nie odnajdzie się na intensywnym treningu siatkówki lub koszykówki.

Ofertę zawsze warto dobierać wspólnie z samym zainteresowanym i to właśnie dziecko powinny mieć ostatnie zdanie w tej kwestii. W końcu półkolonie nie mają być obowiązkiem, ale pasjonującą zabawą z nutką zajęć rozwojowych w tle. Mają pozwolić dziecku odetchnąć od szkolnych obowiązków.

Półkolonie z YouTube – świetny pomysł dla małego twórcy

Twoje dziecko uwielbia spędzać czas na YouTube? Chętnie dzieli się ulubioną muzyką, filmami i innymi plikami ze znajomymi? A może namiętnie śledzi kanały gwiazd tego serwisu społecznościowego i lajkuje wstawiane materiały? Świetnym pomysłem na półkolonie będą zajęcia skoncentrowane na umiejętnościach małego YouTubera.

W szkole programowanie MindCloud polecamy półkolonie w Warszawie, skierowane w stronę dzieci w wieku 9-14 lat. Uczestnicy poznają programy do montażu obrazu i dźwięku, tworzą swoje pierwsze tutoriale. Trenerzy dzielą się z nimi sprawdzonymi trikami, które pomagają oswoić się z kamerą i robić dobre wrażenie wypowiadając się do mikrofonu. Efektem zajęć jest samodzielnie skończony, własny film. Czas spędzany przed komputerem trenerzy wzbogacają o podstawy nauki programowania na platformach w formie gier.

Dodatkowo każde półkolonie w Warszawie (oraz w innych oddziałach szkoły programowania MindCloud) obejmują zajęcia na świeżym powietrzu, wspólne wyjścia na imprezy sportowe czy kulturalne. Taki program sprawia, że dzieci nie tylko poszerzają swoje umiejętności w dziedzinie, która szczególnie je interesuje, ale i różnorodnie spędzają wakacyjny czas.