fbpx

Pokaż dziecku, że liczysz się z jego zainteresowaniami – wyślij go na kurs programowania dla dzieci z Minecraft!

Dorośli mają coraz większy problem z odnalezieniem się w internetowej rzeczywistości. Na idoli najmłodszych i nastolatków wyrastają youtuberzy, pasją jest granie w gry, a co za tym idzie – trudno dogadać im się z rodzicami. Jeżeli chcecie zakopać te podziały i pokazać, że liczycie się z pasją dzieci, a jednocześnie chcielibyście, żeby pasja przełożyła się na przydatne umiejętności – programowanie w Minecraft to idealny wybór!

W tym tekście wyjaśnimy czym jest tak naprawdę Minecraft, powiemy czemu akurat tę grę wybraliśmy i wskażemy zalety jakie niesie ze sobą programowanie dla dzieci w kanciastym świecie.

Czym jest Minecraft?

Przede wszystkim Minecraft to otwarta gra, w której gracz wciela się w rolę zbudowanego z sześcianów ludka, który pracuje na swój sukces. Ma on za zadanie rozwinąć swoje posiadłości. Może wybrać wiele dróg – od wojownika, przez rolnika, aż po wędrownika. Świat Minecraft jest ogromny i daje wiele możliwości.

Tytuł został stworzony przez szwedzkich programistów i od razu stał się hitem. Na początku gracze korzystali z dostępnych opcji w samej grze, a następnie (dzięki otwartym kodom) wprowadzali swoje ulepszenia i modyfikacje. Niewinne z pozoru tworzenie minecraftowych modów stało się początkiem ogromnego bumu na programowanie na bazie tytułu. Wiele osób właśnie tam stawiało pierwsze kroki w programowaniu i Twoje dziecko może być następne!

 

Czemu akurat Minecrafta wybraliśmy jako podstawę organizacji naszych zajęć?

Po pierwsze, ten popularny tytuł jest bardzo lubiany przez najmłodszych i nastolatków. Zapewnia godziny świetnej rozrywki na bardzo dobrym poziomie. Nie jest grą brutalną, a świat Minecraft może rozweselić każdego. Co więcej, jest przeznaczony już dla młodszych dzieci, co nie ogranicza korzystania z tytułu względem grup wiekowych.

Druga kwestia to możliwość nauki kodowania na bazie gry. Otwarty kod daje duże możliwości i przygotowanie zajęć. Otóż najmłodsi podczas naszych półkolonii wakacyjnych, feryjnych czy innych kursów robią specjalne misje, gdzie nieświadomie już uczą się programowania. Z kolei starsze dzieci wiedzą już, że będą przygotowywać modyfikacje do gry świadomie – jednak to celowy zabieg, bo takie mody mogą im pomóc w późniejszych rozgrywkach i… mają możliwość pochwalenia się tym rówieśnikom.

Nie ukrywamy również, że Minecraft jest grą dla każdego i nie ogranicza pod względem warunków sprzętowych. Dzięki temu osoby, które nie mają supersprzętu dla graczy mogą uczestniczyć bez przeszkód w naszych zajęciach, np. w formie zdalnej.

Jakie zalety niesie programowanie dla dzieci w Minecraft?

Dlaczego warto zapisać dzieci na organizowany przez nas kurs? Odpowiedzi na to pytanie jest wiele. Najważniejsze jest to, że najmłodsi będą mogli spędzić wiele czasu na ulubionej rozrywce i na pewno z zadowoleniem na twarzy ukończą kurs. Ich satysfakcja napędza nas do ciągłego rozwijania kursu i przygotowywania nowych, atrakcyjnych zadań. Jednak nie tylko to sprawia, że kurs programowania dla dzieci z Minecraft w roli głównej jest bardzo pożyteczny.

Dzieci poznają tajniki programowania i zaczną stawiać w nim aktywnie pierwsze kroki. Nauka kodowania z pewnością przyda się w przyszłości, dając perspektywę na dobrze płatną, ambitną i ciekawą pracę. Rozwój osobisty na pewno będzie wyjątkowo ważny dla rodziców, którzy chcą by ich pociechy uczyły się podczas zabawy, bez straty cennego czasu.

Ostatnią kwestią, którą chcemy podkreślić jest umiejętność rywalizacji, współpracy i samorozwój młodego człowieka. Wykonywanie misji, nauka z grupą w fantastycznej atmosferze, chęć pomocy koleżankom i kolegom – to coś, co świadomie trwa przez cały czas trwania organizowanego przez nas kursu.

Jak widać, zdecydowanie warto zapisać dzieci na zajęcia programowania z Minecraft. Jeżeli macie Państwo jeszcze jakieś pytania czy wątpliwości – serdecznie zapraszamy do kontaktu. Z pewnością odpowiemy na każdą wiadomość, pokazując ogromne zalety nauki z naszymi wykwalifikowanymi nauczycielami.