fbpx

Technology Summer Camp 2018

MindCloud dla Nordea

Zajęcia dla dzieci pracowników Nordea

Pięciodniowe, całodzienne (8:00-16:00) zajęcia z nauką programowania dla dwóch grup wiekowych 6+ i 10+. Dla naszych uczestników przygotowaliśmy dwa programy zajęć z kodowania (codzienne warsztaty po 1,5 – 2 godziny programowanie w Minecraft na dwóch poziomach trudności).

Realizowane turnusy: 13-17 sierpnia, 20-24 sierpnia 2018.

PROGRAMOWANIE W MINECRAFT

dla dzieci 6-10 lat

Program Programowanie w Minecraftcie dla młodszych dzieci zakłada realizację map edukacyjnych w grze Minecraft obejmujących zapoznanie z pojęciami: pętla (REPEAT, WHILE), warunek (IF) w wizualnym edytorze LUA.

Będziemy tworzyć własne programy w robotach znajdujących się w grze oraz testować je w rozgrywkach na wirtualnej arenie. Dla ambitnych uczestników wprowadzimy również operowanie zmiennymi. Program będzie dostosowywany do poziomu zaawansowania dzieci.

PROGRAMOWANIE TEKSTOWE MINECRAFT

dla dzieci 10-14 lat

Na warsztatach dla starszych dzieci, uczestnicy tworzą własne dodatki do gry Minecraft (mody) oraz programują tekstowo w języku LUA. Nauka programowania odbywa się w środowisku gry pozwalającym na pisanie i testowanie kodu w prosty i przystępny sposób (nauka poprzez zabawę).
Na pierwszych zajęć uczestnicy uczą się pracować z pojedynczymi instrukcjami tekstowymi, następnie z gotowym kodem do przekształcenia, na końcu piszą własne programy od podstaw.

Kto będzie prowadzić zajęcia?

Zajęcia prowadzą doświadczeni trenerzy MindCloud przygotowani pedagogicznie i merytorycznie z zakresu nauki programowania – w naszym zespole są entuzjaści Minecraft i nowych technologii, którzy umieją nawiązać wspólny język z uczestnikami zajęć. Warsztaty dla grupy starszej będą prowadzone przez techników-programistów, którzy pomogą młodzieży zrozumieć bardziej złożone zagadnienia. Nasi trenerzy posiadają uprawnienia wychowawców kolonijnych – ilość wychowawców na grupę uczestników jest zgodna z wytycznymi Kuratorium Oświaty.

MindCloud to ogólnopolska marka specjalizujaca się w innowacyjnej edukacji – mamy doświadczenie w realizacji zajęć i projektów edukacyjnych. Współpracowaliśmy m.in. z PGNiG, Fundacją Oragne, Microsoft, Deloitte, PZU, Akademią Kusznierewicza.

Ramowy plan dnia

8:00 – 9:00 Czas świetlicowy, dostępne książeczki, gry planszowe, kolorowanki

9:00 – 10:00 Zajęcia ruchowe i integracyjne

10:00 – 10:15 Drugie śniadanie

10:15 – 11:45 Zajęcia z programowania grupa młodsza/zajęcia techniczne grupa starsza

11:45 – 13:00 Zajęcia programistyczne grupa starsza/zajęcia plastyczne grupa młodsza

13:00 – 14:00 Obiad

14:00 – 14:30 Sjesta poobiednia: Kącik filmowy

14:30 – 15:00 Konkursy drużynowe

15:00 – 16:00 Rozrywkowa gra na przygotowanych serwerach Minecraft

16:00 – 17:00 Czas świetlicowy, kino popołudniowe

Co zapewniamy?

• Opiekę doświadczonych instruktorów – min. 3 osoby na grupę do 30 uczestników,
• Codzienne warsztaty edukacyjne,
• laptopy z oprogramowaniem,
• Materiały plastyczne i wyposażenie edukacyjne,
• Drugie śniadania w formie słodkiej przekąski,
• Upominki i dyplomy dla dzieci na koniec turnusu,
• Relację fotograficzną z każdego turnusu,
Ubezpieczenie uczestników zajęć,
• Sprawdzony system obsługi zapisów przez wydzieloną ku temu stronę internetową i systemem szybkich płatności Przelewy24

Koszty

Za uczestnictwo w zajęciach koszty ponoszą rodzice/opiekunowie. Koszt 5 dni zajęć, czyli jednego turnusu wynosi 390 zł za dziecko w I turnusie i 490 zł za dziecko w II turnusie. Zapisy będą odbywać się przez system internetowy na wydzielonej zakładce mindcloud.pl. Zajęcia są przeznaczone tylko dla dzieci pracowników firmy. Link do strony z zapisami będzie udostępniony tylko w wewnętrznej korespondencji Nordea (wysyłka mailingu po stronie zamawiającego). Opłata za zajęcia będzie odbywać się w całości z góry.

Kontakt

W razie pytań jesteśmy dostępni pod adresem e-mail: biuro@mindcloud.pl lub telefonicznie: 507 173 743

Zapisy

Szczegółowy program zajęć, miejsce realizacji oraz ceny znajdziesz po wybraniu interesującej Cię lokalizacji.

Filter Products No products found!
Zajęcia
Lokalizacja

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Newsletter

Bądź z nami w kontakcie. Poinformujemy Cię o zapisach na zajęcia i półkolonie, damy znać o ciekawych akcjach edukacyjnych w całej Polsce, wyślemy ciekawe artykuły dotyczące nauki programowania i wychowania cyfrowego.

[FM_form id="1"]