fbpx

Minecraft Wakacje Online

warsztaty online dla dzieci 7-11 lat

Zapewniamy:

🔹 zajęcia live prowadzone przez trenerów MindCloud – przez 5 dni, codziennie 10:00-13:00,

🔹 realizacja projektów i scenariusza merytorycznego,

🔹 wsparcie techniczne, zapewnienie oprogramowania,

🔹 kanał komunikacji z trenerami Discord, dostęp do serwera MindCloud.

Cena: 370 zł za 15h zajęć live + wsparcie na Discord + materiały pdf + godzina techniczna,

Program:

Minecraft Rajska Wyspa

🔹 Zaczynamy przygodę – pierwszego dnia będziemy musieli uciec z Laboratorium Tajemniczego Naukowca i poznamy początek historii

🔹 Dotrzemy do Tropikalnych Wysp gdzie  grając wspólnie będziemy musieli założyć swoje obozowisko i przetrwać

🔹 Będziemy wytężać swoją wyobraźnię i umiejętności konstruktorskie budując wspaniałe kurorty dla gości, którzy przybędą na nasze wyspy

🔹 Poznamy mroczą i niebezpieczną tajemnicę Tajemniczego Naukowca

🔹 Ostatni dzień pozwoli nam przetestować swoje umiejętności w grze SkyWars. Będzie też miało miejsce wyzwanie parkourowe!

 

Minecraft Dookoła Świata

🔹 Europa: parkur prowadzący na szczyt Wieży Eiffla

🔹 Afryka: poznamy zwierzęta zamieszkujące Saharę i zorganizujemy egipskie wyścigi konne

🔹 Azja: zwiedzimy Mur Chiński i zaprojektujemy własną azjatycką restaurację

🔹 Ameryka: w grze odtworzymy jak żyli Indianie

 

Minecraft Ale Kosmos

🔹 Minecraftowa, międzyplanetarna przygoda!

🔹 konstruowanie rakiety, zbiorników z tlenem i innych niezbędnych sprzętów.

🔹 oderwiemy się od Ziemi i zbadamy to co na co dzień widzimy nad sobą!

🔹 Polecimy rakietą w kosmos i zbudujemy własne bazy kosmiczne na Księżycu i Marsie.

🔹 odwiedzimy asteroidy, urządzimy wyścigi łazików na Marsie, poszukamy obcych, minecraftowych cywilizacji w odmętach galaktyki.

Czym jest kurs Minecraft Wakacje Online?

Trener i uczniowie spotykają się na żywo podczas zajęć online. Kursy realizowane są w trybie wakacyjnych 5 dniowych warsztatów z elementami edukacyjnymi, po 3 h dziennie.

Każde spotkanie to wyzwania merytoryczne dot. kultur świata, zabawa na wakacyjnych mapach indywidualnych (uczniowie przechodzą je pod okiem trenera) oraz wspólna gra na serwerze gdzie realizowane są misje kreatywne i wymagające współpracy.

Co robimy na kursie?

Na zajęciach będziemy wspólnie grać i uczyć się w Minecraft. Osią tematyczną zajęć jest podróż dookoła świata. Uczestnicy będą się także bawić na wspólnym serwerze Minecraft i realizować zabawy na Rajskiej Wyspie.

Nasi trenerzy przygotowali szereg wyzwań i wiedzy, dzięki którym zajęcia będą z jednej strony rozwijały wiedzę jak i umiejętności np. współpracy.

Co jest potrzebne aby uczestniczyć w kursie?

Aby Twoje dziecko uczestniczyło w zajęciach potrzebuje dostępu do komputera wyposażonego w mikrofon i słuchawki lub głośniki oraz stabilnego połączenia z internetem. Zapewniamy wsparcie techniczne i dostęp do oprogramowania.

Uczniowie pracują w małych grupach (max. 12 uczestników), są przez 5 dni w bieżącym kontakcie na żywo z naszymi trenerami w godzinach 10:00-13:00.

Dla kogo jest przeznaczony ten kurs?

Na zajęcia zapraszamy dzieci dzieci od 7 do 11 roku życia. Zapraszamy zarówno dzieci, które znają już podstawy gry Minecraft, a ich rodzice chcieliby aby czas przy grze był mądrze spędzony np. przy realizacji projektów edukacyjnych lub rozwijaniu kompetencji cyfrowych.

 

Zapisy

Podaj swój kod pocztowy, aby kurs mógł być realizowany przez trenerów z Twojej okolicy. Być może jeśli Ci się spodoba, spotkacie się na jesień na zajęciach stacjonarnych MindCloud!

UWAGA! Kurs w danym terminie startuje po uzbieraniu grupy minimum uczestników! Informacje ze szczegółami technicznymi i organizacyjnymi otrzymacie mailowo.

DLACZEGO NAUKA POPRZEZ GRY?

Podstawy Programowania

Najnowsze badania prowadzone przez Interactive Software Federation of Europe pokazują, że ¾ dzieci w wieku 6-15 lat to aktywni gracze. Gry, podobnie jak literatura, film i telewizja są nieodłącznym elementem życia kulturalnego współczesnych ludzi.

Zalecenia specjalistów, podkreślają że kwestią kluczową nie jest zły dobór czasu przed ekranem, a treści które wtedy dostarczamy dzieciom – badacze dostrzegają różnice między pasywnym spędzaniem czasu przed monitorem (np. oglądanie filmików), a interaktywną konsumpcją (np. graniem) czy tworzeniem treści (np. cyfrowa twórczość) lub czasem na komunikację.

Zajęcia MindCloud pozwalają odkryć kreatywną i edukacyjną stronę gier – uczymy poprzez zabawę. Jesteśmy ekspertami w wykorzystaniu Minecraft w nauczaniu.

 

KIM JESTEŚMY? MISJA EDUKACYJNA MINDCLOUD

Nasz zespół to zarówno pedagodzy, jak i programiści. Zajęcia z programowania dla dzieci w grupach powyżej 6 uczestników prowadzi dwóch trenerów – dbamy o to, aby każdemu dziecku poświęcić maksimum uwagi i pomóc w nauce programowania.

Jesteśmy jedną z największych szkół programowania dla dzieci w Polsce.

MindCloud to wynik naszej fascynacji dydaktyką, nowymi technologiami i innowacjami w edukacji. Programy zajęć tworzy specjalistka metodyczna Minecraft Microsoft dla Edukacji. Warsztaty z programowania dla dzieci MindCloud to autorska i innowacyjna metoda uczenia matematyki i programowania. Wykorzystujemy do tego celu gry i zabawki edukacyjne, są one jednak tylko narzędziami, dzięki któremu uczestnicy mają okazję zmierzyć się z trudnymi, ale jakże emocjonującymi zadaniami kształtującymi intelekt i charakter.

Newsletter

Bądź z nami w kontakcie. Poinformujemy Cię o zapisach na zajęcia i półkolonie, damy znać o ciekawych akcjach edukacyjnych w całej Polsce, wyślemy ciekawe artykuły dotyczące nauki programowania i wychowania cyfrowego.

Administratorem Twoich danych osobowych będzie MINDCLOUD Justyna Płatek, ul. A. German 18, 01-794 Warszawa, NIP: 7393679586. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych znajdziesz w polityce prywatności.

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam zgodę na otrzymywanie na mój adres e-mail informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach związanych z MindCloud. Wiem, że w każdej chwili mogę wycofać zgodę.