fbpx

Ferie Online

warsztaty online dla dzieci 8-13 lat

SCENARIUSZE FERII DO WYBORU:

FERIE ONLINE DLA DZIECI 7-11 lat:

Minecraft Śnieżna Przygoda & Dinozaury

???

Kliknij tutaj, żeby rozwinąć opis tego scenariusza

?

w grze Minecraft zmierzymy się z Królową Śniegu, odszukamy Yeti i przekonamy się o jego wyjątkowości, pomożemy w odbudowie śnieżnej wioski. Poddamy recyklingowi stare maszyny w rafinerii ropy  i stworzymy w ich miejscu ogromny, barwny park!

? w grze Minecraft wyruszymy na prawdziwe jurajskie safari – spotkamy dinozaury!

? będziemy grali na serwerach tworzonych i administrowanych przez nas. Zabawa będzie przednia i bezpieczna!

? podczas zajęć będziemy cały czas się słyszeć przez komunikator Discord. Pomagamy w kwestiach technicznych – potrzebujecie tylko komputera i Internetu, zapewniamy całe oprogramowanie potrzebne do zajęć, przed zajęciami pomagamy w instalacji i przygotowaniu do zajęć. Wspólnie przygotujemy komputer do zajęć!

? grupa będzie liczyć tylko 6 osób – dzięki temu będzie kameralnie a trener będzie w stanie pracować z każdą osobą indywidualnie w razie potrzeby.

Tak wyglądają zajęcia:

FERIE ONLINE DLA DZIECI 9-12 lat:

Programowanie Minecraft

???

Kliknij tutaj, żeby rozwinąć opis tego scenariusza

?

? na zajęciach zrealizujemy pierwszą połowę kursu Podstawy Programowania – poznamy roboty programowane językiem LUA, zapoznamy się z takimi elementami jak powtórzenie, warunek, dopóki (repeat, if, while). Nauczymy się stosować je w robotach, żeby pomagały nam w wyzwaniach!

? będziemy realizować mapy edukacyjne w grze – każdy z graczy będzie przechodził fabularyzowaną przygodę, w której rozwiązaniu pomogą mu roboty.

? wspólnie będziemy grać na prywatnym serwerze Minecraft, gdzie stworzymy wyjątkową wioskę i razem zmierzymy się z zadaniami grupowymi,

? do zajęć prześlemy podręcznik w formie papierowej – przyda się podczas programowania robotów, a też zostanie na później żeby móc wrócić do poznanych umiejętności

? w ramach zajęć dostępne będą dodatkowe prace domowe dla chętnych. Każdy ambitny młody programista będzie mógł się sprawdzić ponad program realizowany na zajęciach.

przez cały czas będziemy się słyszeć przez komunikator Discord – trener będzie udostępniał swój ekran tłumacząc meandry programowania, będzie to też nasze wspólne miejsce do gromadzenia wszystkich pytań i chwalenia się efektami prac. Przez cały czas zajęć dzieci będą w stałym kontakcie z prowadzącym i resztą grupy.

? pomagamy w kwestiach technicznych – potrzebujecie tylko komputera i Internetu, zapewniamy całe oprogramowanie potrzebne do zajęć, przed zajęciami pomagamy w instalacji i przygotowaniu do zajęć. Wspólnie przygotujemy komputer do zajęć!

? grupa będzie liczyć tylko 6 osób – dzięki temu będzie kameralnie a trener będzie w stanie pracować z każdą osobą indywidualnie w razie potrzeby.

Tak wyglądają zajęcia:

FERIE ONLINE DLA DZIECI 10-13 lat:

Programowanie Gier i Modów

???

Kliknij tutaj, żeby rozwinąć opis tego scenariusza

?

? na zajęciach stworzymy własną grę w programie Game Maker – zapoznamy się z różnymi rodzajami gier i stworzymy własną grę typu strzelanka

? zmienimy też grę Minecraft – będziemy nie tylko wgrywać modyfikacje, ale też je tworzyć! Poznamy rozbudowany edytor modów do Minecrafta i odkryjemy wszystkie jego zakamarki ucząc się, jak dodawać do gry wszystko, czego chcemy. Jeżeli poznaliście już wszystkie tajniki Minecrafta, to teraz zacznijcie go współtworzyć!

wspólnie będziemy grać na prywatnym serwerze Minecraft, gdzie stworzymy wyjątkową wioskę i razem zmierzymy się z zadaniami grupowymi,?

? przez cały czas będziemy się słyszeć przez komunikator Discord – trener będzie udostępniał swój ekran tłumacząc meandry programowania, będzie to też nasze wspólne miejsce do gromadzenia wszystkich pytań i chwalenia się efektami prac. Przez cały czas zajęć dzieci będą w stałym kontakcie z prowadzącym i resztą grupy.

? pomagamy w kwestiach technicznych – potrzebujecie tylko komputera i Internetu, zapewniamy całe oprogramowanie potrzebne do zajęć, przed zajęciami pomagamy w instalacji i przygotowaniu do zajęć. Wspólnie przygotujemy komputer do zajęć!

? grupa będzie liczyć tylko 6 osób – dzięki temu będzie kameralnie a trener będzie w stanie pracować z każdą osobą indywidualnie w razie potrzeby.

Tak wyglądają zajęcia:

Inne tematy

???

Nasze ośrodki mogą zaproponować też inne tematy zajęć na ferie – szczegóły poniżej po wpisaniu kodu pocztowego.

Jeżeli chcesz zobaczyć tematy realizowane przez ośrodek warszawski w terminach 31.01 – 4.02 i 7 – 11.02, >>> kliknij tutaj <<<.

???

Nie pasuje Ci żaden z powyższych scenariuszy lub terminy warsztatów? Umów się na zajęcia indywidualne.

Co otrzymujesz w cenie ferii onlinie?

Cena: 420 zł za 15h zajęć live + wsparcie na Discord + materiały + godzina techniczna,

? zajęcia live są prowadzone przez trenerów MindCloud – przez 5 dni, codziennie po 3 godziny,

? małe grupy – do 6 osób – dzięki temu możemy w pełni zaangażować wszystkich uczniów,

? na zajęciach realizujemy projekty i scenariusze merytoryczne – stosujemy interaktywne narzędzia edukacyjne i jesteśmy w ciągłym kontakcie trenera z dziećmi,

? zapewniamy oprogramowanie potrzebne do zajęć,

? wspieramy technicznie przed zajęciami – prócz dokładnych instrukcji, będziemy mieli specjalnie wyznaczone dyżury techniczne podczas których będziemy pomagać wszystko przygotować,

? przez całe zajęcia dzieci słyszą się z trenerem i grupą przez kanał komunikacji Discord. Jesteśmy w stałym kontakcie dzięki udostępnianiu ekranu oraz możliwości ciągłej komunikacji z prowadzącym.

? Na naszych uczestników czekają autorskie, fabularyzowane mapy edukacyjne w grze Minecraft (dotyczy ferii Śnieżna Przygoda & Superbohaterowie oraz Podstaw Programowania). Nasza kadra przygotowała wiele przygód i niespodzianek!

? zajęcia prowadzą certyfikowani trenerzy posiadający kompetencje pedagogiczno-techniczne. Nasi prowadzący to pasjonaci Minecrafta i programowania a jednocześnie doświadczeni prowadzący.

? program zajęć został przygotowany przez Microsoft Innovative Educator – jesteśmy jedynym w Polsce partnerem Microsoft dla Edukacji.

GWARANCJA JAKOŚCI

MindCloud to jedyny w Polsce partner Microsoft w zakresie Minecraft dla Edukacji.

microsoft-global-training-partner

Jak wyglądają Ferie Online?

To alternatywa dla ferii na żywo – dzieci łączą się z nami poprzez platformę Discord aby wspólnie realizować przygotowany przez nas program.

Na zajęciach całą grupa słyszy się z prowadzącym i sobą nawzajem przez komunikator Discord, gdzie prowadzący udostępnia swój ekran oraz prowadzi zajęcia dla grupy i pomaga uczestnikom w realizowaniu zadanych wyzwań lub indywidualnych projektów.

Co robimy podczas Ferii Online?

Na zajęciach będziemy wspólnie grać i uczyć się w Minecraft. Nasi trenerzy przygotowali szereg wyzwań i wiedzy, dzięki którym zajęcia będą z jednej strony rozwijały wiedzę jak i umiejętności np. współpracy.

Trener i uczniowie spotykają się na żywo i wspólnie grają w Minecraft lub programują. Kursy realizowane są w trybie feryjnych 5 dniowych warsztatów z elementami edukacyjnymi, po 3 h dziennie.

Czego potrzeba aby uczestniczyć w zajęciach?

Potrzebujecie dostępu do komputera wyposażonego w mikrofon i słuchawki oraz stabilnego połączenia z internetem. Zapewniamy wsparcie techniczne i dostęp do oprogramowania.

Uczniowie pracują w małych grupach (max. 6 uczestników), są przez 5 dni w bieżącym kontakcie na żywo z naszymi trenerami przez 3h.

Dla kogo przeznaczone są Ferie Online?

Na zajęcia zapraszamy dzieci dzieci od 7 do 13 roku życia.

Zapraszamy dzieci, których rodzice chcieliby aby czas przy komputerze był mądrze spędzony np. przy realizacji projektów edukacyjnych lub rozwijaniu kompetencji cyfrowych.

Nie wymagamy wcześniejszych doświadczeń z zakresu programowania lub Minecraft.

Zapisy na Ferie Online

Podaj swój kod pocztowy, aby zajęcia mogły być realizowane przez trenerów z Twojej okolicy.
UWAGA! Ferie w danym terminie startują po uzbieraniu minimalnej ilości uczestników. Informacje ze szczegółami technicznymi i organizacyjnymi otrzymacie mailowo.

Jeżeli coś nie będzie działać jak trzeba, wpisz kod pocztowy 00-001.

ZASADY REZERWACJI MIEJSCA

Kursy startują po uzbieraniu grupy minimum uczestników!
Informacje ze szczegółami technicznymi i harmonogramem otrzymacie mailowo.

Zapisując się przez stronę wpłacasz zaliczkę, rezerwuje ona udział dziecka w warsztatach – pozostałą kwotę płatności rozliczasz do rozpoczęcia turnusu. Możesz odwołać swoją rezerwację w ciągu 14 dni, . – zwrócimy Ci Twoją zaliczkę, jeżeli zajęcia jeszcze się nie rozpoczęły.

Co jest potrzebne do zajęć? Czy damy sobie radę od strony technicznej?

Aby dziecko uczestniczyło w zajęciach potrzebuje dostępu do komputera, na którym uruchomi grę Minecraft, wyposażonego w mikrofon i słuchawki lub głośniki oraz stabilnego połączenia z internetem.

Zapewniamy wsparcie techniczne przed zajęciami i dostęp do oprogramowania. Jeśli nie masz pewności czy Twój komputer jest odpowiedni do zajęć – napisz do nas lub sprawdź na stronie.

Czy podpisujemy jakąś umowę?

Tak, robimy to elektronicznie. Umowa to tak naprawdę nasz regulamin, z którym mogą się Państwo zapoznać tutaj. Umowę zawieramy w momencie, gdy rezerwują Państwo miejsce na kursie i wpłacają zaliczkę – wtedy na podany adres email przyjdzie wygenerowane potwierdzenie zawarcia umowy na odległość, która na pierwszej stronie zawiera dane dotyczące realizacji konkretnego kursu (Państwa dane, miejsce, czas kursu, formę płatności) oraz pod spodem regulamin.

Przy zawieraniu umowy na odległość przysługuje Państwu prawo do odstąpienia od niej w terminie 14 dni z pełnym zwrotem zaliczki. Wyjątek stanowi sytuacja, gdy do rozpoczęcia zajęć pozostało mniej niż 7 dni.

Na który kurs mam zapisać dziecko?

Jeżeli zapisują się Państwo na nasze zajęcia pierwszy raz i mają Państwo młodsze dziecko, dobrze sugerować się przedziałem wiekowym kursów. Dla dzieci, które nie miały jeszcze styczności z programowaniem lub Minecraftem nie proponujemy trudniejszych kursów.

Czy zapisując więcej niż jedno dziecko mogę liczyć na zniżkę?

Oczywiście 🙂 Zapraszamy do kontaktu z biurem pod numerem telefonu 507 173 743 lub mailem biuro@mindcloud.pl aby otrzymać kod rabatowy do wpisania przy dokonywaniu rezerwacji miejsca.

DLACZEGO NAUKA POPRZEZ GRY?

Podstawy Programowania

Najnowsze badania prowadzone przez Interactive Software Federation of Europe pokazują, że ¾ dzieci w wieku 6-15 lat to aktywni gracze. Gry, podobnie jak literatura, film i telewizja są nieodłącznym elementem życia kulturalnego współczesnych ludzi.

Zalecenia specjalistów, podkreślają że kwestią kluczową nie jest zły dobór czasu przed ekranem, a treści które wtedy dostarczamy dzieciom – badacze dostrzegają różnice między pasywnym spędzaniem czasu przed monitorem (np. oglądanie filmików), a interaktywną konsumpcją (np. graniem) czy tworzeniem treści (np. cyfrowa twórczość) lub czasem na komunikację.

Zajęcia MindCloud pozwalają odkryć kreatywną i edukacyjną stronę gier – uczymy poprzez zabawę. Jesteśmy ekspertami w wykorzystaniu Minecraft w nauczaniu.

 

KIM JESTEŚMY? MISJA EDUKACYJNA MINDCLOUD

Nasz zespół to zarówno pedagodzy, jak i programiści. Zajęcia z programowania dla dzieci w grupach powyżej 6 uczestników prowadzi dwóch trenerów – dbamy o to, aby każdemu dziecku poświęcić maksimum uwagi i pomóc w nauce programowania.

Jesteśmy jedną z największych szkół programowania dla dzieci w Polsce.

MindCloud to wynik naszej fascynacji dydaktyką, nowymi technologiami i innowacjami w edukacji. Programy zajęć tworzy specjalistka metodyczna Minecraft Microsoft dla Edukacji. Warsztaty z programowania dla dzieci MindCloud to autorska i innowacyjna metoda uczenia matematyki i programowania. Wykorzystujemy do tego celu gry i zabawki edukacyjne, są one jednak tylko narzędziami, dzięki któremu uczestnicy mają okazję zmierzyć się z trudnymi, ale jakże emocjonującymi zadaniami kształtującymi intelekt i charakter.

Newsletter

Bądź z nami w kontakcie. Poinformujemy Cię o zapisach na zajęcia i półkolonie, damy znać o ciekawych akcjach edukacyjnych w całej Polsce, wyślemy ciekawe artykuły dotyczące nauki programowania i wychowania cyfrowego.

[FM_form id="1"]