fbpx

Minecraft – fenomen, który na pewno trafi do Twojego dziecka!

Szukasz gry, która rozwinie pasje Twojego małego odkrywcy? Chcesz dać mu możliwość zabawy i nauki w jednym? Postaw na prezenty urodzinowe dla fana Minecraft. Wśród nich jest wiele interesujących rzeczy, takich jak między innymi kurs programowania dla dzieci.

Czym jest Minecraft? To gra wymyślona przez szwedzkich programistów, polegająca na funkcjonowaniu w survivalowym świecie. W odróżnieniu od wielu popularnych tytułów, nie ma zapierającej dech w piersi grafiki czy realistycznych scen. Jest za to świetną zabawą dla osób w różnym wieku – również dzieci!

Dlaczego akurat Minecraft?

Przede wszystkim to gra wolna od brutalnej i realnej przemocy. Tytuł gwarantuje tym samym przeznaczenie dla dzieci w każdym wieku. Co więcej, wzmaga kreatywność, bo życie bohatera Minecraft polega na ciągłej budowie i polepszeniu swojego dobytku. Dziecko poszukuje więc sposobów na kolejny rozwój, analizuje sytuację i uczy się poprzez granie. Bezpieczeństwo i walory edukacyjne gry potwierdza jej przeznaczenie PEGI (europejski system oceniania gier) na 7 lat wzwyż.

Minecraft to jednak rozrywka dla całej rodziny. Z tego względu możesz postawić na prezent urodzinowy Minecraft, który na pewno scali Wasze relacje z dzieckiem. Jedną z części prezentu są książki poradnikowe od wydawnictwa Egmont, które prowadzą po świecie gry. W ten sposób mały odkrywca szybciej nauczy się czytać, a wspólne przeglądanie książek będzie dla Was wspólną nauką i zabawą. To długie godziny przeznaczone na czytanie, przeglądanie, analizowanie i fantastyczną rozrywkę!

Minecraft to nie tylko gra!

Ogromną zaletą Minecraft jest fakt, że producenci zawczasu przygotowali się na ogromną popularność gry i postanowili przenieść wirtualny świat w rzeczywistość. Dzięki temu mały fan tytułu nie będzie całymi dniami przesiadywał w komputerze lub telefonie, szukając rozrywki również w prawdziwym życiu. Pomoże mu w tym druga część prezentu – Lego Minecraft. To świetna zabawa dla całej rodziny, która ułatwi dorosłym zrozumieć sens świata kwadratowych ludzików, a dzieciom pokaże, że Minecraft to nie tylko monitor urządzenia elektronicznego.

Zestaw klocków Lego Minecraft wzbudzi również kreatywność dziecka i pozwoli mu na zabawę wraz z nauką. Naukowo potwierdzone jest bowiem, że układanie klocków działa korzystnie na rozwój mózgu małego człowieka.

Programowanie dla dzieci – Minecraft to również ułatwi

Na koniec ostatnia część naszej minecraftowo-prezentowej układanki czyli nauka kodowania dla dzieci. W prezencie dziecko odnajdzie specjalny voucher na zajęcia z programowania dla dzieci. To specjalny kurs, który pomoże dziecku stawiać pierwsze kroki w tym rozwojowym i pasjonującym zajęciu jakim jest pisanie programów czy poleceń do nich.

Minecraft pozwala na wiele zmian w swojej rzeczywistości. Sami twórcy gry wskazali, że to świetna okazja do nauki podstaw programowania już od najmłodszego wieku. Z tego względu kodowanie dla dzieci w Minecraft jest możliwe. Mali odkrywcy nauczą się wielu ciekawych rozwiązań dzięki specjalnej platformie, a zajęcia odbywają się w pełni online dzięki czemu nie będzie problemów z dojazdem czy odbiorem dziecka z miejsca nauki. W celu odbioru vouchera zapraszamy do kontaktu pod adresem mailowym biuro@mindcloud.pl.

 

Dlaczego warto inwestować w programowanie dla dzieci online? Choć początek nie jest skomplikowany, to przetarcie i oswojenie się z nauką tej przyszłościowej i rozwojowej dziedziny może wzbudzić prawdziwą pasję u młodego człowieka. Co więcej, przygotuje dziecko do nauki programowania w przyszłości i sprawi, że nie będzie miało później problemów w szkole.

Postaw na prezenty od Minecraft!

Jak widzisz, Minecraft to nauka i przyjemność w jednym. Prezent od Minecraft sprawi, że Twoje dziecko chętnie nauczy się lub zwiększy umiejętność czytania, będzie kreatywnie działać z klockami, a także rozpocznie swoją przygodę z programowaniem. Wszystko wraz z przyjaciółmi, rodziną i w wesołej atmosferze. Pomyśl, czy zestaw Minecraft nie będzie idealnym prezentem dla Twojego dziecka i pomyśl nad inwestycją w jego rozwój!