fbpx

Klub Cyfrowych Rodzin

Kurs online dla rodzin po świecie odpowiedzialnej rozrywki cyfrowej

Twoje dziecko gra w gry. Ty może czasami też.

Nie musimy Ci tłumaczyć, że gry mogą uczyć. Ciebie nauczyły wiele.  Teraz jesteś rodzicem, który nie ma czasu na elektroniczną rozrywkę, ale chcesz aby podróż w świat gier była dla Twojego dziecka świadoma i inspirująca. Zapraszamy Was do Klubu Cyfrowych Rodzin. Będziemy tu wspólnie spędzać czas – konsola, komputer, telefon będą dla nas tylko przyczynkiem do rozmów, poszukiwań i budowania relacji. Wokół tego co kręci młodych, wokół tego co ważne dla starszych.

Klub Cyfrowego Rodzica to miesiąc warsztatowy dla Ciebie i Twojego dziecka. Ty pogłębisz wiedzę o grach, ich wykorzystaniu w edukacji, znaczeniu kulturowym ale także stojącymi za nimi zagrożeniach. Twoje dziecko otrzyma inspirujące karty pracy do pogłębionej refleksji dotyczącej tego w co gra, jak gra i dlaczego sięga po tą formę spędzania wolnego czasu.

Dla kogo?

  • dla rodziców chcących przygotować dzieci do mądrego korzystania z rozrywki cyfrowej,
  • dla rodziców chcących świadomie wybierać tytuły gier dla swoich dzieci,
  • dla rodziców szukających pomysłów na zastosowanie gier w rozwoju umiejętności szkolnych i pozaszkolnych (kompetencje miękkie),
  • dla dzieci, których granie jest ważnym elementem życia i są gotowe do przyjrzenia się swojemu hobby,

Kiedy i jak?

Projekt realizujemy w formie grupy szkoleniowej na FB. Warsztaty online będą odbywać się przez cały sierpień, jednak dostęp do materiałów będziesz mieć jeszcze dwa miesiące dłużej (do końca października).

Po zgłoszeniu do Kluby Cyfrowych Rodzin dodamy Cię do grupy, na której co tydzień odbywać się będzie webinar (wtorki 18:00-19:00), zamieszczana będzie karta wyzwania do realizacji z dzieckiem, karta polecanych gier oraz dyskusja moderowana dot. tematu tygodnia.

Co otrzymacie?

  • 4 webinary live z ekspertami edukacyjnymi od gier + 1 webinar Q&A (odpowiemy na Wasze pytania),
  • 4 karty wyzwań do wspólnej zabawy z dzieckiem,
  • 4 zestawy polecanych gier edukacyjnych z różnych kategorii,
  • udział w społeczności rodziców i dzieci – wymiana doświadczeń z przebiegu kursu,
  • ebook merytoryczny Granie Nauczanie,

PROWADZĄCE

Justyna Płatek – założycielka ogólnopolskiej szkoły programowania MindCloud, ekspert edukacyjny Microsoft.

MindCloud to ogólnopolska szkoła programowania specjalizująca się w wykorzystaniu gier w nauczaniu. Posiada ośrodki w ponad 20 miastach w Polsce i jest liderem w zakresie edukacji programistycznej najmłodszych. Główny metodyk szkoły to Ekspert Edukacyjny Micfosoft w zakresie wykorzystania gry Minecraft w Edukacji. MindCloud prowadzi także szkolenia dla nauczycieli oraz angażuje się w akcje społeczne związane.

Dominika Urbańska– dyrektor zarządzający Stowarzyszenia Producentów i Dystrybutorów Oprogramowania Rozrywkowego., medioznawca, członek zarządu Interactive Software Federation of Europe oraz rady programowej Polskiego Towarzystwa Badania Gier.

Stowarzyszenie Producentów i Dystrybutorów Oprogramowania Rozrywkowego (SPIDOR) – celem organizacji jest m.in. popularyzacja zasad użytkowania gier wideo w Polsce, zbieranie danych na temat używania gier wideo w Polsce oraz podejmowanie przedsięwzięć związanych z promocją bezpiecznego korzystania z gier.

PLAN KURSU

Kurs jest realizowany przez cały sierpień poprzez dedykowaną grupę na FB. Dostęp do materiałów będziecie mieli jeszcze dwa miesiące po zakończeniu działań live (do końca października).

Gry jako zjawisko kultury

Zastanowimy się nad tym czym jest gra, przyjrzymy się historii gier i ich znaczeniu w kulturze, poznamy wspólnie z dziećmi klasyki cyfrowej rozrywki, nauczymy się „czytać” gry jako teksty kultury. Polecimy Wam do rodzinnego grania gry logiczne.

Polecimy Wam do wspólnego grania gry logiczne.

Bezpieczne granie

Zastanowimy się nad tym dlaczego wolimy grać niż wykonywać nasze obowiązki, spróbujemy ustalić ile czasu jest rozsądnie poświęcać na gry, ustalimy domowe zasady cyfrowego bezpieczeństwa, dowiemy się jak korzystać z ustawień bezpieczeństwa.

Polecimy Wam do wspólnego grania gry o charakterze edukacyjnym (przekazujące wiedzę).

Mroczna strona gier

Zastanowimy się nad tym co robić gdy gry wciągną kogoś zbyt mocno, przyjrzymy się mechanizmom uzależniającym w grach, porozmawiamy o niezaspokojonych potrzebach i potrzebie balansu między światem cyfrowym i analogowym.

Polecimy Wam do rodzinnego grania gry poważne (poruszające ważne tematy – wykraczające poza rozrywkę).

Gry, które uczą i budują więzi

Zastanowimy się nad tym w jaki sposób czas przy grach może być czasem wartościowym dla rodziny, jak wykorzystać zainteresowanie grami do budowania bazy umiejętności swojego dziecka, przyjrzymy się jak funkcjonują społeczności graczy i co jest w nich ważne, stworzymy słownik gracza.

Polecimy Wam do rodzinnego grania gry kooperacyjne.

Wy pytacie, my odpowiadamy

Pożegnamy się na webinarze Q&A, podsumujemy pracę na kursie i zakreślimy dalsze cyfrowe plany dla Waszych rodzin.

Wstąp do Klubu Cyfrowych Rodzin

Cena udziału w Klubie Cyfrowych Rodzin (edycja sierpień 2021 – 4 tygodnie warsztatów online):
249 zł – nowi Klubowicze,
199 zł – rodziny będące w społeczności MindCloud (kursanci i byli kursanci),PROJEKT Granie Nauczanie

Klub Cyfrowych Rodzin to rozszerzenie bezpłatnego projektu Granie Nauczenie realizowanego przez MindCloud i SPiDOR od 2020 roku. W jego ramach wydaliśmy e-booka merytorycznego, przeprowadziliśmy warsztaty dla nauczycieli, braliśmy udział w konferencjach, organizowaliśmy webinary i prowadzimy społeczność na FB,

Logo PEGI
GIS_logo_DEF
GOL-logo-2010-on-white-trans