fbpx

Jak odbywa się wstęp do programowania dla dzieci z Minecraftem w roli głównej?

Czy dziecko 7-8 letnie może już znać podstawy kodowania? Oczywiście, że tak! Nauka kodowania dla dzieci obejmuje już najmłodszych. Dzieci fantastycznie wchłaniają wiedzę związaną z pisaniem kolejnych linijek kodu, a nasz kurs programowania dla dzieci z Minecraft w roli głównej ma im w tym pomóc!

Postaramy się wyjaśnić pokrótce, w jaki sposób można nauczyć najmłodszych podstaw programowania i jak bardzo ważny jest w tej kwestii Minecraft. Zapraszamy serdecznie do lektury!

Zajęcia dla dzieci z programowaniem i Minecraftem w tle!

Minecraft to tytuł, który łączy pokolenia. Grają w niego zarówno dzisiejsi 30-latkowie jak i dzieci w wieku od 5 lat w górę. Wszystko dzięki światu bez brutalności, wyjątkowej grywalności i możliwościom, które dali twórcy tego tytułu kolejnym graczom.

My postanowiliśmy skorzystać z tych możliwości, tworząc zaawansowany kurs programowania dla dzieci na bazie Minecraft. Nasi doświadczeni nauczyciele wskażą podstawy kodowania zarówno dzieciom w wieku nastoletnim, jak i tym, które mają 7-8 lat. W jaki sposób tak młodzi ludzie mogą zrozumieć czym jest kodowanie, kiedy się przydaje i jakie mogą być jego efekty?

Otóż zajęcia dla dzieci w tym wieku to wstęp do programowania. Podczas zajęć, które odbywają się raz w tygodniu (łącznie 1,5 godziny przez 26 tygodni), dziecko trenuje swoje umiejętności w małej grupie (maksymalnie 12 osób) pod okiem dwóch nauczycieli – trenerów. Uczestnik kursu nie musi znać podstaw Minecraft (choć ciężko dziś o takiego młodego człowieka), aczkolwiek wskazane są podstawy pisania i czytania. Nie wymagamy jednak biegłych umiejętności, a nasi doświadczeni trenerzy pomogą dziecku w stawianiu pierwszych kroków np. w matematyce. To zaprocentuje w kolejnych latach edukacji.

Co dzieje się w czasie kursu?

Podstawą programowania jest logiczne myślenie. To wcale nie są zapamiętane formuły i oklepane komendy, a właśnie umiejętność łączenia kolejnych części w całość. Na wstępie do programowania dzieci będą uczyły się łączenia rzeczywistości złożonej z wielu różnych elementów. Co więcej, wszystko to będzie wstępem do nauki algorytmicznego myślenia – tak ważnego podczas przyszłych lekcji matematyki czy informatyki.

Jak będzie się to wszystko odbywało? Podczas kodowanie i odkodowywanie kolejnych elementów gry, planowanie sekwencji działań i skutków takowych, a także przyswajanie podstaw matematyki, jej wzorów i elementów, które będą przydatne w kolejnych częściach kursów oraz w szkole!

Nauka kodowania dla dzieci (szczególnie najmłodszych) opiera się na mapach edukacyjnych z Minecraft, udostępnionych przez twórców gry i specjalnie zmodyfikowanych przez nas. Zaliczenie każdej mapy wymaga umiejętności związanych z logiką i arytmetyką. Co więcej, podczas zajęć dzieci będą odbywały również część teoretyczną w specjalnych podręcznikach.

Co ważne, wszystko odbywa się w atmosferze przyjaznej nauce i zabawie. Dzieci nie będą znudzone teoretycznymi zagadnieniami, a poznane wzory i tajniki logiki przekują na efekty w swojej grze. To zapewni im radość z postępów i możliwość chwalenia się rodzicom ze wszystkiego, czego się nauczyły.

Zdalnie i na miejscu

Zajęcia dla dzieci odbywają się w różnej formie – możemy prowadzić kurs zdalnie jak i w takich miastach jak Katowice, Siedlce czy Warszawa. Mają one formę półkolonii na wakacje i ferie, a tygodniowe odstępy z jednej strony nie zabierają dzieciom czasu na odpoczynek pozaszkolny, a z drugiej – gwarantują, że najmłodsi zapamiętają wszystko czego nauczyły się wcześniej podczas zajęć.

Jak widzicie, zajęcia z programowania z Minecraft w tle ma dla dzieci wyłącznie pozytywny wymiar. Już teraz warto zapisać je na zajęcia, które z pewnością zaprocentują w przyszłości. Moc radości, umiejętności i poznawanie nowych koleżanek i kolegów warte jest przeznaczenia czasu dziecka na taką naukę. Jeżeli macie Państwo jeszcze jakieś pytania dotyczące organizowanych przez nas zajęć – zachęcamy do kontaktu. Z pewnością odpowiemy na wszystkie wątpliwości, uwagi i sugestie. Do zobaczenia!