fbpx

Gaming English

warsztaty językowe dla dzieci 8-11 lat

Na czym polegają zajęcia Gaming English?

Na zajęciach Gaming English rozmawiamy po angielsku i używamy gry komputerowej Stardew Valley jako pretekstu do ćwiczeń językowych. Osią tematyczną zajęć jest życie na farmie – bawiąc się przy komputerze w prowadzenie swojego gospodarstwa uczestnicy uczą się opowiadać o tym co robią, czytają instrukcje w języku angielskim, rywalizują w cyfrowych konkursach wymagających poznania nowych zwrotów. Warsztaty obejmują praktykę języka w obszarach: wzbogacanie słownictwa, konwersacje, pisanie i czytanie.

Trenerzy zwracają się do dzieci w języku angielskim, w razie potrzeby tłumacza zwroty i frazy na język polski!

Jak uczymy języka angielskiego na kursie?

Kurs Gaming English to metodyka nauki języka angielskiego przy pomocy gier komputerowych. Na tych zajęciach komputer jest narzędziem dydaktycznym i wspiera pracę nauczyciela – uczestnicy wykonują misje w grze, w ten sposób motywujemy dzieci do rozwoju słownictwa, ćwiczenia wymowy oraz praktyki użycia języka (praca w parach).

Mogą się uczyć angielskiego świetnie się bawiąc. Stawiamy na to aby zajęcia były emocjonujące, angażujące i dawały dużo komfortu każdemu dziecku. Zachęcamy do mówienia, bawimy się językiem. Łączymy pasję dzieci do gier, z rozwojem kompetencji językowych.

Jak przebiegają zajęcia Gaming English?

Warsztaty z języka angielskiego w świecie gier realizujemy w trybie 1,5h, raz w tygodniu. Na każdych zajęciach przewidziana jest zarówno część bez komputera (podręczniki ćwiczeń, zadania z trenerem na rzutniku np. tłumaczenie filmików, konkursy) pozwalające na wprowadzenie nowego zakresu słownictwa i zagadnień tematycznych. Dzieci realizują także zadania w grze – indywidualnie lub w grupach (konwersacje w parach). Dla dobrze spisujących się uczniów mamy przygotowane zadania dodatkowe. Cała grupa po wykonaniu misji ma czas na swobodną zabawę w grze (max. 10 min na koniec zajęć).

Kursanci otrzymują materiały ćwiczeniowe. Przewidzieliśmy prace domowe dla chętnych do samodzielnej realizacji.

Dla kogo jest przeznaczony ten kurs?

Na zajęcia Gaming English zapraszamy dzieci (8-11 lat), które znają już podstawy języka angielskiego (min. 2-3 lata nauki). Na zajęciach pokazowych pomagamy dobrać poziom grupy odpowiedni dla kursanta (zaawansowany lub podstawowy). Kurs może być ciekawym rozszerzeniem wobec tradycyjnych, szkolnych metod nauczania języka – stawiamy na praktykę i świetną zabawę. Chcemy aby każde dziecko korzystało z języka obcego w praktyce.

Warsztaty dla grupy powyżej 6 osób prowadzi dwóch trenerów – w tym jeden trener mówiący tylko w języku angielskim

PROGRAM KURSU

Ten kurs obejmuje 56 godzin lekcyjnych nauki. Dbamy o wysoką wartość merytoryczną zajęć – jeśli interesuje Cię co będziemy robić na poszczególnych spotkaniach, sprawdź nasz sylabus:

Zapisy

Szczegółowy program kursów, miejsce realizacji oraz ceny znajdziesz po wybraniu interesującego Cię warsztatu.
Zapisy na nowy rok szkolny – otwarcie rekrutacji: czerwiec 2018.

Filter Products No products found!
Zajęcia
Lokalizacja

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

DLACZEGO NAUKA JĘZYKA ANGIELSKIEGO POPRZEZ GRY?

Sądzimy, że najlepszym motywatorem do nauki są pozytywne emocje i satysfakcja ze zdobywania nowych umiejętności, dlatego na naszych zajęciach uczymy tego co pasjonuje młodych ludzi – często spędzają dużo czasu przed komputerem, chcemy aby dzieci wykorzystały ten czas na naukę języka angielskiego. Dzięki naturalnej chęci poznawania świata gry młodzi ludzie rozwijają zasób słownictwa, rozumienie czytanego tekstu oraz zachęcani są do wymiany doświadczeń z innymi graczami.

Gaming English to zajęcia z języka angielskiego dla dzieci, które mają na celu praktyczne wykorzystanie języka.Gra, na której pracujemy nie zawiera elementów przemocy i posiada rozbudowany świat, w którym uczymy się nazw przedmiotów codziennego użytku, wchodzimy w interakcje z mieszkańcami wioski oraz  wykonujemy złożone czynności znane ze świata codziennego.

KIM JESTEŚMY? MISJA EDUKACYJNA MINDCLOUD

Nasz zespół to zarówno pedagodzy, angliści jak i native speakerzy. Zajęcia z nauki języka angielskiego dla dzieci prowadzi dwóch trenerów – dbamy o to aby każdemu dziecku poświęcić maksimum uwagi i zachęcić do dużej ilości konwersacji w języku obcym.

Gaming English to wynik naszej fascynacji nowymi technologiami w edukacji.  Warsztaty z języka angielskiego dla dzieci w MindCloud to autorski i innowacyjny program, który pokazuje dzieciom jak kreatywnie korzystać z komputera. Gra, jest tu jednak tylko pretekstem, dzięki któremu uczestnicy mają okazję poznawać żywy język angielski. A ten na pewno nie raz przyda się w przyszłości!

Newsletter

Bądź z nami w kontakcie. Poinformujemy Cię o zapisach na zajęcia i półkolonie, damy znać o ciekawych akcjach edukacyjnych w całej Polsce, wyślemy ciekawe artykuły dotyczące nauki programowania i wychowania cyfrowego.

[FM_form id="1"]