fbpx

Co robić z fanem Minecrafta w domu?

Długie godziny spędzone w domu mogą znudzić nawet najbardziej kreatywne dziecko. Szczególnie, jeśli od zabawy samochodzikiem, woli grać na komputerze. W dzisiejszym poście chciałabym pokazać, Wam rodzicom, jak możecie zachęcić fana Minecrafta do kreatywnej zabawy po za komputerowym światem.

 

Techniczne zabawy

Pierwsza propozycja spodoba się szczególnie młodym ARTYSTOM! Jeśli Wasze dziecko uwielbia budować w świecie gry, zaproponujcie mu stworzenie trójwymiarowego miasta w jego pokoju! Możecie wykorzystać wielki brystol. Zrobić z niego trawniki, wyznaczyć drogi. Z twardego papieru zróbcie bryły (prostopadłościany) i zbudujcie budynki! Możecie też wykorzystać gotowe szablony z internetu. NA PRZYKŁAD TAKIE

A jeśli kanciasty świat się Wam znudzi, polecam wykorzystać rolki po papierze toaletowym do stworzenia konstrukcji lekko owalnych 😉

Pamiętnik inżyniera

Zaproponujcie młodemu pisarzowi stworzenie własnego zeszytu z motywami Minecraft! Robiliśmy coś takiego na naszych Mindcloudowych półkoloniach. Wystarczy Wam kilka kartek do pisania (mogą być białe), kolorowy, twardszy brystol oraz blok samoprzylepny. Nasz młody artysta może teraz stworzyć wymarzoną okładkę do zeszytu i zapisywać w min swoje przygody! 

*Polecam zaproponować użycie brokatowych pisaków – mają błysk!

Książki Minecraft

Nie raz w naszych rozdaniach można było dostać książki osadzone w świecie Minecraft, bądź takie, które mają pomóc go zrozumieć. Jeśli chcecie zachęcić do czytania młodego pasjonata Minecraft mogą pomóc Wam w tym te pozycje:

  • Minecraft Kolekcja podręczników gracza KLIK
    Zbiór książeczek w których zawarta jest wiedza o grze. Jak budować, tworzyć mechanizmy czy po prostu świetnie się bawić!
  • Pamiętnik 8-bitowego wojownika KLIK
    Seria przygodowa osadzona w świecie Minecraft.
  • Minecraft. Wypadek KLIK
    Ebook dostępny obecnie na stronie Empik premium. Możecie skorzystać z promocji 60 dni za darmo – polecam!

A może KORALIKI?

Jak wspominałam wyżej, na naszych półkoloniach codziennie mamy warsztaty techniczno-kreatywne. Kiedyś układaliśmy z dzieciakami koraliki Hama (bądź odpowiednik z IKEA). To wielobarwne układanie wzorów które możecie przeprasować żelazkiem aby stworzyć trwały obrazek! Szablonów minecraftowych w internecie jest moc. Gwarantuję, zabawa spodoba się zarówno chłopcom, którzy często tworzą wymarzone diamentowe miecze, jak i dziewczynkom! 😀

Jeśli nie Minecraft, to co?

Na koniec chciałabym Was serdecznie zaprosić do sprawdzenia naszego projektu Granie Nauczanie. Myślę, że to dobra pora na wykorzystanie comiesięcznych materiałów do pracy w domu! Bo Granie Nauczanie nie jest tylko dla nauczycieli! Tworzymy ebook odpowiedzialnego gracza. Każda jego część to zestaw informacji dla rodzica a także ćwiczenia i zadania, które możecie wykonać wspólnie z Waszym dzieckiem.

Pytamy DLACZEGO gramy oraz JAK to wykorzystać.

Chcecie wiedzieć więcej? Zapraszam na Granie Nauczanie KLIK

To tylko kilka przykładów co możecie robić w domu ze swoim dzieckiem. Mam nadzieję, że post będzie dla Was inspiracją do kreatywnego i pożytecznego spędzania czasu.

Do usłyszenia i #zostajęwdomu