MATEMATYKA DLA DZIECI W MINECRAFT

Nauka algorytmicznego myślenia i matematyki w grze Minecraft dla dzieci 6-8 lat.

Minecraft to świat złożony z sześcianów, w którym znajomość podstaw matematyki jest niezbędna do przetrwania. Na zajęcia zapraszamy wszystkich początkujących graczy, którzy chcą poznać grę i równolegle rozwijać zdolności do logicznego myślenia. Ta misja pomoże im w przyszłości rozpocząć przygodę z programowaniem.

 

MINECRAFT: MISJA PITAGORASA (6-7 lat):

Starożytna cywilizacja pozostawiła Minecraftowym śmiałkom 12 matematycznych zagadek. Czy zdołają rozwiązać je wszystkie i zdobyć skarb Pitagorasa?

Program dostosowany do potrzeb dzieci, które dopiero rozpoczynają przygodę z grą Minecraft oraz lubią naukę poprzez zabawę. Na kursie ćwiczymy wykonywanie podstawowych działań matematycznych (dodawanie, odejmowanie), myślenie algorytmicznego (rozpoznawanie sekwencji, szyfry) oraz podstawy geometrii. Zajęcia zostały opracowane w oparciu o podstawę programową klas I-II.

Zajęcia prowadzone zarówno w trybie offline (praca z podręcznikiem, zadania do rozwiązania, wprowadzenie kluczowych zagadnień), jak i w świecie gry (mapy edukacyjne, gra na serwerze).

Tu znajdziesz szczegółowy program kursu, a informacje o cenie, miejscu prowadzenia zajęć oraz terminach grup w danym mieście znajdziecie w panelu zapisów poniżej.

 

MINECRAFT: MISJA EUKLIDESA (7-8 lat):

KONTYNUACJA Z UBIEGŁEGO SEMESTRU

Zajęcia dla dzieci kontynuujących kurs z misji Pitagorasa lub znających już podstawy gry w Minecraft. Na kursie ćwiczymy wykonywanie zaawansowanych działań matematycznych (mnożenie, dzielenie), uczymy się posługiwać cyframi rzymskimi i ułamkami, wykonujemy zadania z geometrii (pole, obwód, kąty). Zajęcia zostały opracowane w oparciu o podstawę programową klas II-III.

Zajęcia prowadzone zarówno w trybie offline (praca z podręcznikiem, zadania do rozwiązania, wprowadzenie kluczowych zagadnień), jak i w świecie gry (mapy edukacyjne, gra na serwerze).

Tu znajdziesz szczegółowy program kursu, a informacje o cenie, miejscu prowadzenia zajęć oraz terminach grup w danym mieście znajdziecie w panelu zapisów poniżej.

NIE WIESZ NA JAKI KURS ZAPISAĆ DZIECKO? PRZYJDŹ NA BEZPŁATNE ZAJĘCIA POKAZOWE.

Semestr zajęć to 12 cotygodniowych spotkań, które trwają 1,5 godziny każde.

Semestr zimowy trwa od października do stycznia.

Zapisy uruchamiamy 20 sierpnia.

W każdej grupie jest max. 12 uczestników i dwóch trenerów z przygotowanych pedagogicznie i technicznie.

Cena zajęć jest zależna od miasta, w którym je realizujemy - szczegóły w formularzu zapisów na kurs.

Zapisy na zajęcia

Skorzystaj z wyszukiwarki aby odnaleźć kursy MindCloud realizowane w Twoim mieście oraz dzielnicy. W opisie zajęć znajdziesz informacje o ich lokalizacji, godzinach trwania oraz cenie. Po wybraniu kursu i uzupełnieniu danych strona przekieruje Cię do sytemu płatności online. Po otrzymaniu zaliczki wyślemy Ci maila z potwierdzeniem udziału w zajęciach. Zapoznaj się z regulaminem kursu i wzorem umowy dla danego miasta - wpłacając zaliczkę akceptujesz ich treść.

Lokalizacja
Kurs
Dzień tygodnia

Tak jest na warsztatach

Minecraft daje nieograniczone możliwości tworzenia scenariuszy zajęć – ich prowadzenie to prawdziwa satysfakcja.

Minecraft - zajęcia Minecraft - zajęcia
Minecraft zajęcia dla dzieci Minecraft zajęcia dla dzieci
minecraft programowanie minecraft programowanie
minecraft programowanie minecraft programowanie
Mindcloud zajęcia Mindcloud zajęcia
minecraft programowanie minecraft programowanie
nauka programowania dla dzieci nauka programowania dla dzieci
programowanie dla dzieci programowanie dla dzieci
zajęcia dla dzieci z minecraft zajęcia dla dzieci z minecraft
programowanie w minecraft programowanie w minecraft
nauka z minecraft nauka z minecraft
minecraft - programowanie dla dzieci minecraft - programowanie dla dzieci
mindcloud - warsztaty dla dzieci w Warszawie mindcloud - warsztaty dla dzieci w Warszawie

Wprowadzenie do programowania dla dzieci

W Mindcloud dzieci mają okazję poznać gry „od podszewki”. Na naszych zajęciach poznają podstawy programowania, dzięki którym same stają się twórcami gier. Ta fascynująca przygoda jest niejako pretekstem do tego, by dzieci poznały język programowania (obrazkowy kod LUA, Python) i mogły w późniejszym etapie swojej nauki wykorzystać zdobyte umiejętności oraz wiedzę do tworzenia własnych modów i minigier.

Wprowadzenie do programowania dla dzieci rozpoczynamy od kosmicznej przygody, w której pomocnikami uczestników są roboty. Aby był z nich pożytek, dzieci muszą nauczyć się odpowiednio je programować, wykorzystując poznane algorytmy. Dowiadują się, jak wykorzystywać pętle, warunki i zmienne. W drugej części kursu najmłodsi uczą się kontrolwać Minecraft przy pomocy pisanych komend i tworzyć własne dodatki do gry.

Programowanie dla najmłodszych

Nauka programowania dla dzieci okazuje się niezwykłą zabawą i zupełnie nie przypomina mozolnej nauki, jaka często ma miejsce w szkole. Nasi podopieczni z łatwością przyswajają język programowania dla dzieci (obrazkowy LUA, następnie Python), podobnie jak szybko i bez wysiłku uczą się swojego ojczystego języka. Dzieje się tak dlatego, że widzą sens w tym, czego się uczą: od razu mogą sprawdzić i ocenić wyniki swojej pracy.

W MindCloud staramy się, by naturalne zainteresowanie światem, jakie mają dzieci, ukierunkować na doskonalenie umiejętności, bez których we współczesnym świecie trudno byłoby funkcjonować. Uważamy, że zajęcia takie jak informatyka dla dzieci czy programowanie dla dzieci, w najlepszy sposób przygotowują je do życia w świecie, w którym cyfryzacja obejmuje już chyba wszystkie dziedziny.

Masz pytania?
Chcesz zamówić pokaz lub warsztat?

Zapraszamy do kontaktu:

biuro@mindcloud.pl

794 795 202

664 725 074